banner1014

Görünmeyen Dünyanın Sıradışı Mesleği

Türkiye’de adını pek duymadığımız meslek olan Metafizik, felsefenin bir dalı olmakla birlikte, İslam’da da önemli bir yere sahip. Metafizik, İslam’da görünmeyen âlemi ifade etmekle birlikte günümüz dünyasında insanlar pek çok garip olaylara tanık olmakta. Bizler de bu alanda üne sahip Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk ile metafizik üzerine söyleşi yaptık. 

Görünmeyen Dünyanın Sıradışı Mesleği

Türkiye’de adını pek duymadığımız meslek olan Metafizik, felsefenin bir dalı olmakla birlikte, İslam’da da önemli bir yere sahip. Metafizik, İslam’da görünmeyen âlemi ifade etmekle birlikte günümüz dünyasında insanlar pek çok garip olaylara tanık olmakta. Bizler de bu alanda üne sahip Metafizik Uzmanı Beytullah Şentürk ile metafizik üzerine söyleşi yaptık. 

Samsun Bafra doğumlu Beytullah Şentürk, Bafra’da ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra hafızlık eğitimini de burada aldı. İstanbul Büyükçekmece İhramcızade Ortaokulu ve İhramcızade Lisesi’ni bitiren Şentürk, Arapça eğitimini de bu okulda tamamladı. Ardından Süleyman Demirel İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduğunu söyleyen Şentürk, mezun olduktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çeşitli birimlerinde çocuklara Arapça ve din eğitimleri verdiğini dile getirdi.

 GÖRÜNMEYEN ÂLEMLER ÜZERİNE ARAŞTIRMA

Pek aşina olmadığımız metafizik alanında uzman olan Beytullah Şentürk, metafizik hakkında şöyle konuştu: “Cenab-ı Allah kâinatı yarattığında varlıklar âlemini de yarattı. Kainatta on sekiz bin âlem bulunmakta ve bu âlemlerde görünen ve görünmeyen varlıklar var. Görünenler fizik alanına, görünmeyenler ise metafizik alanına girer. Metafizik, zaten felsefenin de bir dalıdır.” Metafizik alanında Cinler Âlemi ile ilgilendiğini belirten Şentürk: “Kur’an’ın ayetlerinden yola çıkarak, görmediğimiz Melekler, Cinler Âlemi gibi pek çok âlemi görmüyor ancak inanıyoruz. Ben de görünmeyen âlem olan Cinler Âlemi üzerinde araştırmalar yapıyorum.” dedi. İslam dininin en temel kaynağının Kur’an olduğunu ifade eden Şentürk: “Varlığına inandığımız tüm âlemleri bizler Kur’an’dan biliriz. Kur’an’da çeşitli ayetlerde de Cinlerin, büyünün ve pek çok şeyin varlığı mevcuttur.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalıştığı dönemlerde yaşadığı çevreden insanların bayılma, kendisine büyü yapılması, muska bulma gibi belli şikâyetlerle kendisine başvurduklarını ve kendisinden yardım istediklerine değinen Şentürk, kendisine başvuranlara o sıralarda yardımcı olurken bu alanda tarihi Osmanlı, Arapça, Farsça kitaplardan ve Avrupa’da çeşitli üniversitelerden edindiği bilgilerle de kendini geliştirdiğini ve bu işi meslek olarak yapmaya başladığını kaydetti.

Yurtdışında bu alanda daha çok çalışma olduğunu dile getiren Beytullah Şentürk, Rusya’da metafizik alanında kürsü bulunduğunu ve İngiltere’de ise bu alanda üniversitelerde bölümler bulunduğuna değindi.

“ÖNYARGI ÇOK”

Ülkemizde “Alternatif Tıp” adı altında bu işin yapıldığını söyleyen Şentürk, sözlerine şöyle devam etti: “Bu işi devlete bağlı olarak ve vergisiyle yapmaktayım. Yaptığım meslek ne yazık ki kötü üne sahip bir meslek, bu nedenle mesleğime ve dolayısıyla bana da önyargı çok oluyor. Bu işi merdiven altı yapıp insanları dolandıranlar, din tüccarları da çok olduğu için yaptığımız işe inanmayan, çekinen ve doğrusuyla bilmeyen çok oluyor. Ancak benimle tanıştıktan sonra inanmayanı ya da iyileşmeyeni görmedim.”

Başta Bafra, Manavgat, İstanbul ve olmak üzere dört ofiste de bu işi yürüttüğünü ve Türkiye’de ilk ve tek olarak bu kadar resmi çalışan bir Metafizikçi olduğunu ileri süren Beytullah Şentürk: “Ofislerimin dışında Almanya’da özel bir hastanede psikolog ve psikiyatrlarla çalışmaktayım. Orada da bayılma, halüsinasyon görme gibi şikayetlerle gelen hastaları iyileştirmekteyiz.” diye konuştu.

“MESLEĞİ KÖTÜYE KULLANANLAR VAR”

Cinlerin, insanlar üzerinde birtakım olumsuz enerjilere sebep olduğunu iddia eden Şentürk, şunları söyledi: “Cinlerin insanlar üzerinde ibadetten saptırma, musallat olma gibi birtakım olumsuz durumlara sebebiyet veriyorlar. Çoğu meslekte olduğu gibi bu mesleği de kötüye kullananlar var. Tabi para karşılığında insanlara musallata sebep oluyorlar. Bunun üzerine de insanların hayatında işlerin olumsuz gitmesi, halüsinasyonlar görme, sebepsiz ayrılıkların olması durumları ortaya çıkıyor. Doktorların tedavi edemediği durumlarda bana yönlendiriyorlar ve ben de tedavilere başlıyorum. Bana gelen hastaları inceledikten sonra gereken durumlarda ise hastaları ben doktorlara yönlendiriyorum.”

Tedavi olan hastalardan olumlu geri dönüşler aldığını bildiren Şentürk,  insanların çok memnun kaldıklarını söyledi. Hayatlarını baştan aşağı düzelttiği hastalarının olduğunu ifade eden Şentürk, sözlerini şöyle sonlandırdı: “On dört yıl boyunca yatalak olan ve hiçbir doktorun düzeltemediği bir hastayı düzelttiğim oldu. Bir insanın sağlığına kavuşmasında aracı olmak çok güzel bir duygu. Sonunda insanlarda minnet ve vefa duyguları ağırlıkta oluyor. Bu meslekteki başarım kulaktan kulağa yayılıyor ve telefonlarım susmuyor. Ben de elimden geldiğince çok insana yardımcı olmaya çalışıyorum.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
yağız yiğit
yağız yiğit - 2 yıl Önce

türkiye de ve dünyada gelmiş geçmiş en başarılı metafizik uzmanıdır kendisi çok büyük sıkıntılarım vardı çok şükür şimdi çok iyi oldum bu kadar etkili ve hızlı bir şekilde düzelecegime inanmayarak gittigim beytullah hocadan çok büyük fayda gördüm sırtımdaki fabromiyalji ağrılarım ortadan kalktı kuş gibi hafifledim devletin böyle yetenekli hocalara sahip çıkması gerekiyor herşeyi kanıtlarıyla ortaya koyan bu hocalar insanlık adına gereklidir beytullah şentürk e istanbul şişliden saygılarımı sunarım

SIRADAKİ HABER