banner1014

İzmir'deki Samsunlular 19 Mayıs Ruhu İle Çalışacak

İSSİYAD'ın 1, Olağan Genel Kurulu dernek merkezinde yapıldı. Üyelerin ve Samsunluların büyük ilgi gösterdiği Genel Kurulda konuşan Kurucu Başkan Kemal Sümer, "Çalışmalarımızı 19 Mayıs ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde, istişare ile gerçekleştireceğiz" dedi.

İzmir'deki Samsunlular 19 Mayıs Ruhu İle Çalışacak

İSSİYAD'ın 1, Olağan Genel Kurulu dernek merkezinde yapıldı. Üyelerin ve Samsunluların büyük ilgi gösterdiği Genel Kurulda konuşan Kurucu Başkan Kemal Sümer, "Çalışmalarımızı 19 Mayıs ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde, istişare ile gerçekleştireceğiz" dedi.

İSSİYAD HABER MERKEZİ

Kısa adı İSSİYAD olan İzmir Samsun Sanayici ve İş İnsanları Yardımlaşma Derneği'nin, 1. Olağan Genel Kurulu, birlik ve beraberlik içerisinde Karşıyaka Alaybey’deki dernek merkezinde yapıldı. Seçilen yeni yönetim kurulu adına konuşan Kurucu Başkan Kemal Sümer, "İzmir'deki Samsunlular olarak yoğun ve yorucu bir hazırlık devresinden sonra bilgi, birikim ve tecrübelerimizi biraya getirerek, Samsunlulara yakışır bir derneğin kuruluşunu tamamladık. Kuruluş döneminde de sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz birlik ve beraberlik içerisinde sürüyordu. Bu faaliyetlerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Derneğimizi Türkiye'ye örnek dernekler arasına sokmak için bütün gayretimizle çalışmayla devam edeceğiz. İzmir'deki hemşeri dernekleri tanıtım günleri düzenliyor. Bunlara bizler de iştirak ediyoruz. Samsunlular olarak biz de "Samsun Tanıtım Günü" düzenleyerek kentimizin sosyal, kültürel yapısını ve değerlerini, İzmirlilerle buluşturacağız. Samsun ve İzmir Ulusal Kuruluş Mücadelemizin başlangıcını ve sonucunun ortaya koyan iki kentimizdir. İzmir’deki Samsunlular olarak her iki kentimizin de sosyal, kültürel, ekonomik olarak gelişimine katkı sağlamak için 19 Mayıs Ruhu ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi,

GÜÇLÜ YÖNETİM

Genel Kurulun seçimler bölümünde Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Kemal Sümer, Turgut Düz, Mustafa Sakal, Kemal Atmaca, Derya Özkan, Adil Yeter, Fatma Güney, Muhsin Yazıcı, İsmail Ekinci, Muzaffer Demirci, Perihan Keskin; Denetim Kuruluna ise: Kadir Yıldırım, Hakan Dilek ve Vahdettin Tural seçildi. Dernek Basın ve Medya Danışmanlığına ise Turgay Sözen getirildi.

KARARLAR İSTİŞARE İLE ALINMALI

Üyelerin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda, tüzük değişikliği de yapılarak, derneğin yeni logosu da tüzüğe girdi. Gündemin bütün maddelerinin oybirliği ile kabul edildiği genel kurulun Dilek ve Temenniler bölümünde üyeler dilek ve temennilerini dile getirdi. Kurucu Başkan Yardımcısı Mustafa Sakal, yaptığı konuşmada, derneğin üye yapısının Samsun’un bütün ilçelerini kapsayacak şekilde yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Derneğin kuruluş aşamasında diğer illerdeki Samsunlular dernekleriyle işbirliği yaptığını hatırlatan Mustafa Sakal, bu dönemde derneğin kuruluşuna yardımcı olan bazı kişilerin derneği vesayeti altına almak istediğini dile getirdi. “Parası olan güçlüdür” fikrinin dernek içerisinde yer almaması gerektiğini düşündüğünü anlatan Sakal, derneğin kendi yağı ile kavrulması gerektiğini, kararların istişare içerisinde alınması, diğer derneklerle, oluşumlarla istişare ve eşitlik esasına göre ilişki kurulması gerektiğini vurguladı.

TEKNOLOLOJİ ETKİN KULLANILMALI

Yeni seçilen Denetim Kurulu üyesi Hakan Dilek ise yaptığı konuşmada, yapılacak bütün faaliyetlerin ve işlemlerin mutlaka istişare edilerek karara bağlanmasının önemine işaret etti. Derneğin yerinin Samsunlulara yakışmadığına değinen Dilek, en kısa zamanda Samsunlulara yakışır bir dernek binasına taşınması gerektiğini söyledi. Divan Kâtibi İsmail Ekinci, yaptığı konuşmada, dernek faaliyetlerinde internetin ve sosyal medyanın etkili olarak kullanılması gerektiğini ifade etti. Kurucu Başkan Yardımcısı Derya Özkan da yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu’ndaki bütün kararların istişare ile birlikte alınması gerektiğinin önemini anlattı. Kurucu Başkan Kemal Sümer’de Genel Kurul'a katılan üyelere teşekkür etti. Sümer, yeni dönemde daha büyük bir enerji ve şevkle çalışacaklarını, etkinliklere ağırlık vereceklerini, derneğe yeni üyeler kazandırmak için çaba harcayacaklarını söyledi. Sümer, bunun için de Yönetim Kurulu ve üyelerin maddi ve manevi desteğine ve güvenine büyük ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 01:25

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER