banner1028

Meltem Medya Grubuna Kesilen Cezalar Meclis Gündemine Taşındı

Meltem medya grubuna kesilen cezalar Meclis gündemine taşındı.MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, konuyla ilgili olarak RTÜK'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a soru önergesi verdi.Işık, "2011-2013 yıllarında ulusal veya...

Meltem Medya Grubuna Kesilen Cezalar Meclis Gündemine Taşındı
Meltem medya grubuna kesilen cezalar Meclis gündemine taşındı.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, konuyla ilgili olarak RTÜK'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a soru önergesi verdi.

Işık, "2011-2013 yıllarında ulusal veya bölgesel yayın yapan hangi TV kanallarına hangi gerekçelerle toplam ne kadar para cezası ve yayın durdurma cezası verilmiştir? Son dönemde bazı TV kanallarında yer alan bitkisel gıda takviyesi ürünlerin tanıtımına yönelik reklamlar nedeniyle sık sık ceza kesildiği iddiaları doğru mudur? Anılan konuda reklam yapan TV kanallarına 2011,2012,ve 2013 yıllarında toplam ne kadar ceza kesilmiştir ? Kesilen cezaların hukuki ve yasal dayanakları nelerdir? Meltem Medya kurumlarında (Meltem TV,Mesaj TV,Kadırga TV,Kanal 99,Kanal 34,Köy TV) yayınlanan bitkisel gıda takviyesi ürünlerinin tanıtımına son aylarda oldukça yüksek miktarda cezalar kesildiği, ancak başka kanallarda yayınlanan benzeri bitkisel ürünler hakkında hiçbir işlem yapılmadığı, bu ayrımcılığın bazı ilaç kartellerinin baskısıyla ekonomik ve siyasi cezalandırma amaçlı olduğu iddiaları doğru mudur? Anılan TV kanallarında son 6 ay içinde kesilen cezalar toplamının değişimi nasıl olmuştur? Anılan konuda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi ve haksız rekabetin önlenmesi konusunda hükümetinizce hangi önlemler alınmış ya da alınmaktadır?" sorularına cevap verilmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER