banner1028

Canik Çileği markalaşıyor

Canik Belediyesi'nin de destek verdiği markalaşmadan üreticiler de memnun. Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Canik Çileği ile Samsun'a bir marka kazandırmış olacağız” dedi.

Canik Çileği markalaşıyor

Canik'in kırsal bir çok mahallesinde yetiştilen Canik Çileği, tadı ve kalitesiyle markalaşıyor. Canik Belediyesi'nin de destek verdiği markalaşmadan üreticiler de memnun. Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Canik Çileği ile Samsun'a bir marka kazandırmış olacağız” dedi.

Canik'te, üreticiler tarafından bir çok kırsal mahallede yetiştirilen ve pazarlanan çilek, tadı ve kalitesiyle tüketicilerin beğenisini kazanırken, durumdan üreticiler de oldukça memnun. Meyve düşkünlerinin aradığı tatlar arasına giren Canik Çileği'nin üretimi her geçen yıl artarken, çileğin markalaşmasına Canik Belediyesi de gerek her yıl düzenlediği Çilek Festivali gerekse kurduğu Kırsal Kalkınma Birimi ile katkı sağlıyor.

EKONOMİK KAZANÇ KAPISI

Canik Belediyesi olarak her alandaki üreticileri desteklediklerini belirten Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Belediye olarak kurduğumuz Kırsal Kalkınma Birimi ile kırsal kesimdeki üreticilerimizin daha çok kazanım sağlamaları için katkı sağlıyoruz. Sadece çilekte değil, hayvancılığı desteklemek ve üreticilerimizin gelirini artırmak için Canlı Hayvan Pazarı hayata geçirildi. Kırsal mahallelerimize pazar yerleri yapıyoruz. Canik Çileği de ilçemizdeki üreticilerimizin ekonomik kazançlarını artırmak için üzerinde durduğumuz bir çalışmadır" dedi.

TADI VE KALİTESİYLE ÖNE ÇIKIYOR

Canik Çileği'nin tadı ve kalitesiyle beğeni kazandığını ifade eden Usta, "Üreticilerimize hem teknik alanlarda hem de bilgilendirme anlamında önemli destekler sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Çilek Festivali de bu doğrultuda yaptığımız çalışmalardan birisidir. Türkiye’de Canik Çileği’ni markalaştırarak ilimizin marka değerlerine bir yenisini katmayı da hedefliyoruz. Temel hedefimiz; Üretimin arttırılması, üreticilerimizin desteklenmesi ve Canik Çileğinin sevilen, beğenilen, aranılan bir ürün haline gelmesidir" diye konuştu.

CANİK BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Çilek üreticilerinden Aziz Sekban da, markalaşma yolunda hızla ilerleyen Canik Çileği'nin üreticiler olarak kendilerine ekonomik kazanç kapısı olduğunu belirterek, "Canik Belediyemiz biz üreticileri her konuda destekliyor. İnşallah Canik Çileği ileriki yıllarda sadece Türkiye'de değil, dünyada markalaşarak aranan bir tat olacaktır. Bundan sadece biz üreticiler değil, şehrimiz de kazançlı çıkacaktır. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen ve Canik Çileği'nin tanıtımı noktasında katkı sağlayan başta Canik Belediye Başkanımız Osman Genç olmak üzere Canik Belediyemize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 02:11

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER