banner1014

Bafra Fen Lisesi’nde İkaz-Alarm Tatbikati

Bafra Fen Lisesi, 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle, 28.02.2019 Perşembe günü saat 09.40’ta günün anlam ve önemini dile getiren bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bafra Fen Lisesi’nde İkaz-Alarm Tatbikati

Bafra Fen Lisesi, 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle, 28.02.2019 Perşembe günü saat 09.40’ta günün anlam ve önemini dile getiren bir etkinlik gerçekleştirdi.

Kouyla ilgili olarak yapılan açıklamalar ise şöyle: "Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün söylediği gibi “ Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur. ”

Bu gerçeklikten hareketle; 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle, 28.02.2019 Perşembe günü saat 09.40’ta okulumuzda ve 16.45’te okulumuz Kız ve Erkek Pansiyonu’ nda Sivil Savunma İkaz-Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı yapılmıştır. Bu sayede bizzat tatbikat yoluyla Sivil Savunma' nın önemini kavramak ve kavratmak amaçlanmıştır.

Siren sesiyle tüm idareciler, öğretmenler, okul personeli ve öğrenciler acil çıkışları kullanarak en kısa sürede tahliyeyi vukuatsız olarak tamamlamışlardır.

Tahliye sonrası, okulumuz Sivil Savunma Kulübü öğrencilerinin Danışman Öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları program okul bahçesinde tüm okul toplumuna sunulmuştur.

Programda “ 28 Şubat Sivil Savunma Günü' nün Anlam ve Önemi ” , “ İkaz ve Alarm İşaretleri ” , “ Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer Silahlar (KBRN) ”, “ Sivil Savunma Günü ile İlgili Özlü Sözler ” konularında sunumlar yapılmış; “ Sivil Savunma ” konulu şiirler okunmuştur.

Tahliye sonucunda; öğrencilerimiz ve tüm personel, herhangi bir acil durumda, acil çıkışları kullanarak en kısa sürede sağlıklı ve güvenli bir şekilde tahliyenin gerçekleştirilmesi gerektiğini uygulamalı olarak göstermiştir. Böylece Sivil Savunmanın gereği ve önemi bir kez daha vurgulanmıştır.

Tatbikatımıza katılan ve gerekli hassasiyeti gösteren tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 “ SİVİL SAVUNMA; öz savunmamızdır, katılınız ! "

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER