banner1014

Su Borusu Patlağına Oto Yıkama Örneği

İzmir’de, sabah saatlerinde patlayan su borusu, yaklaşık 10 metre yüksekliğe su fışkırttı. Cadde üzerinde bulunan birçok işyerini su bastı, araçlarında seyir halinde olan vatandaşlar ve yayalar basınçlı sudan nasibini aldı.İzmir’in...

Su Borusu Patlağına Oto Yıkama Örneği
İzmir’de, sabah saatlerinde patlayan su borusu, yaklaşık 10 metre yüksekliğe su fışkırttı. Cadde üzerinde bulunan birçok işyerini su bastı, araçlarında seyir halinde olan vatandaşlar ve yayalar basınçlı sudan nasibini aldı.

İzmir’in Konak ilçesi İkiçeşmelik Caddesi üzerinde sabah saat 11.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yer altında bulunan su borusu patladı. Patlağın neden olduğu noktada ortalama iki metrekare genişlikten yaklaşık 10 metre yüksekliğe basınçlı su fışkırdı. Trafik akışının zaman zaman olumsuz etkilendiği olayda araçlarında seyir halinde olan vatandaşlar, belediye otobüslerinde bulunan yolcular ve güzergahtaki yayalar durumu fark etmemesi üzerine kısmen ıslandı. Özellikle mobilya satışı yapan bazı işyerlerinde de su baskını yaşandığı gözlendi. Yaklaşık 45 dakika süren olay, İZSU ekiplerince ana boruların vanalarının kapanmasıyla sona erdi.

BELEDİYE OTO YIKAMA AÇTI

Yaşanan olay karşısında kısa süreli panik yaşadıklarını belirten bölge esnafı, söz konusu caddede sık sık su boruların patladığını öne sürdü.Yetkililerin duruma karşı duyarsız kaldıklarını iddia eden bir esnaf; “Burada su patlağı yaşanmadı. Belediye burada ücretsiz oto yıkama açtı. Her yıl dört beş defa bu olayı yaşıyoruz. Şu an bölgede su kesintisi mevcut” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER