banner1020
banner978

Torku Konyaspor Güç Depoluyor

Spor Toto Süper Lig’in yeni takımı Torku Konyaspor sezon hazırlıklarını sürdürüyor.3. etap kamp çalışmaları için Slovenya’nın Bled Kasabası'nda kampa giren yeşil-beyazlı takım günde çift antrenman yapıyor. Teknik direktör Uğur...

Torku Konyaspor Güç Depoluyor
Spor Toto Süper Lig’in yeni takımı Torku Konyaspor sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

3. etap kamp çalışmaları için Slovenya’nın Bled Kasabası'nda kampa giren yeşil-beyazlı takım günde çift antrenman yapıyor. Teknik direktör Uğur Tütüneker gözetiminde dün yapılan antrenmana sakatlıklarının tedavileri süren Ezechiel N'Douassel ve İbrahim Alan katılmadı. Sakatlıklar nedeniyle Tütüneker, daha önce kamp kadrosuna almadığı Atilla Yıldırım’ı Slovenya kampına çağırdı.

Slovenya’ya vizesi çıkmayan 3 oyuncu ve kadro dışı bırakılanlar nedeniyle eksik geldiklerini söyleyen Tütüneker, 3-4 transfer yapıp takım kadrosunu en fazla 27 kişiye tamamlayacaklarını söyledi. Tütüneker, “Buraya biraz eksik geldik çünkü elemeleri yaptık. Bolu kampında olan bazı arkadaşları kadroya alamadık. Kendi kadromuzu da artık tespit etmemiz lazım. 3 arkadaşımızda vize alamadığı için buraya gelemedi. Kalecilerle birlikte şuan 20 kişiyiz. Arkadaşlarımızda aramıza katılınca 23 kişi olacağız. 3-4 transferle de 26 ya da 27 kişi olmayı düşünüyoruz” dedi.

Ezechiel N'Douassel ve İbrahim Alan'ın sakatlıkları nedeniyle Atilla Yıldırım’ı Slovenya kampına çağırdığını dile getiren Tütüneker, “Şuan santraforumuz yok gibi. 2 tane daha hem yerli hem yabancı oyuncu düşünüyoruz. Onları aldıktan sonra ve transferleri de yaptıktan sonra inşallah lige başlayacağız. Tabii ki, bu sıkıntılar olacaktı ve biz bunları biliyorduk. Bizim için lig çok geç bitti. Play-Off son maçını ligler kapandıktan 2 hafta sonra oynadık” diye konuştu.

Tütüneker, yeni sezonda nasıl bir takım izleneceği sorusu üzerine, “Yabancılar aramıza daha yeni katıldı. Bir tane maç yaptık. İyilerdi fena değillerdi ama onlarında performansını artırması lazım. Bizim yabancılardan beklentimiz çok daha fazla çünkü yabancılar iyi olursa bize çok büyük katkı sağlar diye düşünüyorum. Bu da bizi iyi yerlere taşır diye tahmin ediyoruz. Ama şu var biz önce mücadeleyi ön planda tutup ondan sonra oyunumuzu bulmamız lazım. Mücadele etmeden bu ligde hiçbir şey olmuyor. Eğer mücadele ortaya koyup iyi bir oyun sergilersek güzel şeyler olur” ifadesini kullandı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER