banner1028

Şampiyonlar Havaalanında Çiçeklerle Karşılandı

Okul Sporlarının olimpiyatları sayılan Gymnasiade Yaz Oyunlarında mücadele eden Samsunlu sporcularımız yurda şampiyonluklar ile döndü.

Şampiyonlar Havaalanında Çiçeklerle Karşılandı

Okul Sporlarının olimpiyatları sayılan Gymnasiade Yaz Oyunlarında mücadele eden Samsunlu sporcularımız yurda şampiyonluklar ile döndü.

ISF (Uluslararası Okul Sporları Federasyonu) tarafından Fransa'nın Normandiya bölgesinde 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Gymnaisade Yaz Oyunlarında Samsunlu 12 milli sporcumuz 6 farklı branşta madalya mücadelesi verdi.

Okul Sporları bazında çeşitli branşlarda aldıkları madalyalar ile büyük başarıya imza atan milli sporcularımız Berati İNAÇ, Yiğit Sefa ÖZER, Ahmet Zeki ELTURAN ve antrenörlerini, Samsun Havalimanında Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak ve aileleri coşkuyla karşıladı.

Sporcuları tebrik eden İl Müdürü Kasapoğlu; 'Sizlere inandık ve sizlerde alnınızın akıyla ülkemizi ve Samsunumuzu uluslararası arenada başarılı bir şekilde temsil ederek gururlandırdınız. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdınız. Genç yaşınızda aldığınız bu başarılar için sizlere minnettarım. Samsun'un spor şehri, ülkemizin de gerek tesisleriyle gerekse alınan başarılarla artık bir spor ülkesi olduğunu kanıtladınız. Azimle çalışarak Olimpiyatlara kadar gideceksiniz sizlere inanıyorum. Burada ailelerinize de çok teşekkür ediyorum. En büyük emek onların' dedi.

Derece alan sporcularımız;

Alihan KURU - 55 Kg Taekwondo Dünya Şampiyonu - 19 Mayıs Lisesi

Berati İNAÇ - 55 Kg Grekoromen Güreş Dünya 2.'si - Atakum Özel Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi

Abdullah ASLIM - Okçuluk makaralı yay kategorisi takım halinde Dünya Şampiyonu Kavak Anadolu Lisesi

Defne DEREBAŞI - Okçuluk Olimpik yay kategorisi takım halinde Dünya 2.'si İlkadım Tülay Başaran Anadolu Lisesi

Yiğit Sefa ÖZER - 86 Kg Boks Dünya 3.'sü Tekkeköy Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi

Ahmet Zeki ELTURAN - +90 Kg Boks Dünya 3.'sü İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046