banner1028

Mehmet Altıparmak; “Hiç Beklemediğimiz Bir Mağlubiyet Aldık”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Menemenspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Mehmet Altıparmak; “Hiç Beklemediğimiz Bir Mağlubiyet Aldık”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Menemenspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Mağlup geldikleri için çok üzgün olduklarını belirten Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, “Öncelikle çok üzgünüz. Hiç istemediğimiz ve beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Özellikle gelirken buraya yaptığımız çalışmaların sahada kullanılmaması ve sahanın içinde ne yazık ki bunları göremememiz neticesinde mağlup olmamız bizi fazlasıyla üzdü. Maçta rakibin nasıl oynayacağını biliyorduk ve ilk yarı zaten öyle geçti. Biz tamamen tek kaleye yakın top oynadık. Sadece kontratak yapacaklardı. Oyuncularımıza da bunu söyledik. 3-4 gündür hep bunun üzerine çalışıldı. İlk gelen korner gol oldu. Ondan sonra 1-1’i yakaladık. Belki Boli’nin pozisyonu gol olsa, öne geçsek maç farklı yerlere gidebilirdi. İlk yarıya 1-1 girdikten sonra ikinci yarı neler yapmamız gerektiğiyle alakalı konuştuk ama futbol ve maçın kopma anları var. Daha ikinci yarının 30’uncu saniyesinde Barış’ın ayağının çime takılması, neticesinde de penaltı olması tamamen hem oyun düzenini hem de oyuncuların şeklini tamamen bozdu. Ondan sonraki ilk gelen topta maç 3-1 olduktan sonra oyunu kurtarmak adına Bah hamlesini yaptık. 3-2’yi yakaladık. 3-2’den sonra belki oyun tekrar bizim hâkimiyetimize geçerken 10 kişi kaldık. Rakibimiz bugün çok istedi. Çok mücadele ettiler. Şansları da vardı ama istek, arzu anlamında özellikle maçın ikinci yarısında bizden daha fazla istediler ve hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Onları tebrik ediyorum. Futbol isimlerle oynanmıyor. Sahada mücadele ederek oynanıyor. Ne yazık ki son iki maçta bu mücadelede eksik kaldık. Bunun bize yakışmadığını da söylüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Teknik Direktör Mehmet Altıparmak basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER