banner1014

Jim Boyce: “seyirci Sayısı Konusunda Hayal Kırıklığına Uğradık”

FIFA U20 Dünya Kupası’nın finali öncesi, turnuvanın hem genel değerlendirmesi hem de final maçı ile ilgili bugün düzenlenen basın toplantısında, U20 Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet...

Jim Boyce: “seyirci Sayısı Konusunda Hayal Kırıklığına Uğradık”
FIFA U20 Dünya Kupası’nın finali öncesi, turnuvanın hem genel değerlendirmesi hem de final maçı ile ilgili bugün düzenlenen basın toplantısında, U20 Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı açıklamalarda bulundu.

Ritz Carlton Otel’de yapılan toplantıda FIFA U20 Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce, “FIFA Başkanı Sepp Blatter’in gelemediği için üzgünüm” dedi.

JİM BOYCE: “ALİ SAMİ YEN ARENA’DA İKİ MÜKEMMEL MAÇ OYNANACAK”

Organizasyon komitesi başkanı olarak, medya mensuplarına verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Jim Boyce, “Bu turnuvanın kazananı futbol oldu. Çok heyecan verici maçlar izledik. Yarın da sonlanacak. Maç başına 2,98 gol düşüyor. Bu önemli rakam. Statlar çok güzeldi. Saha dışında da her şey çok güzel organize edilmişti. Tek bir olumsuz yorum olabilir; seyirci sayısı konusunda hayal kırıklığına uğradık. Türklerin ne kadar futbol düşkünü olduklarını biliyorum ama hedeflenen izleyici sayısına ulaşamadık. Sanıyorum ki tek olumsuz nokta bu. Taraftarların en azından yarın gelmelerini istiyorum. Ali Sami Yen Arena'da iki mükemmel maç oynanacak” diye konuştu.

SERVET YARDIMCI: “KUSURSUZ BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİK”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili ve U20 Dünya Kupası Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı, seyirci ilgisizliğine yakınırken, “Seyirci dışında mükemmel bir organizasyon gerçekleştirdik. Turnuva, Türkiye Futbol Federasyonu için çok önemli bir sınavdı. Türk spor tarihinin en büyük organizasyonunu geride bırakıyoruz. FIFA yetkililerinin de bize ilettiği gibi mükemmel, kusursuz bir organizasyon olmuştur. Bu organizasyon gelecekte uluslararası spor etkinliklerinde bizim için önemli bir referans olacaktır. Sınavı başarıyla geçtiğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Organizasyonda üzüldükleri tek konunun izleyici azlığı olduğunu vurgulayan Yardımcı, “Şu ana kadar en az ilgi gösterilen, en az seyircinin geldiği 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı organize ettik. Toplam 261 bin seyirci geldi. Çocuklara ve ailelerine bedava bilet sunmamıza rağmen tribünler boş kaldı. Sebeplerini araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından Jim Boyce, Servet Yardımcı, finalist olan Uruguay ile Fransa takımlarının teknik direktörleri ve kaptanları, finali kazanacak ekibinin evine götüreceği U20 Dünya Kupası'nın önünde medya mensuplarına görüntü verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER