banner1014

Hüseyin Eroğlu; “Süper Lig'e Sadece 90 Dakika Kaldı”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, kendi sahamızda 1-0 kazandıkları Tuzlaspor A.Ş. maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Hüseyin Eroğlu; “Süper Lig'e Sadece 90 Dakika Kaldı”

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, kendi sahamızda 1-0 kazandıkları Tuzlaspor A.Ş. maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Tuzlaspor A.Ş. maçını değerlendiren Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, “Kariyerim boyunca sonucuna en üzüleceğim maçlardan biri olacaktı. Son dakikada faulün ardından gelen ve iptal edilen golle ilgili ve oyunla ilgili oyuncularımla konuşacağız. Çok çalıştılar, çok emek verdiler. Ama her zaman şampiyon gibi oynamak zorundayız. Tam bir denge oyunuydu. Erken bulduğumuz golün ardından Tuzlaspor'un önde baskı yapmaması bizim geniş alanlar bulmamızı engelledi. Savunmada dengeyi hiç bırakmamamız da bir kazaya imkan vermemek içindi. İyi oynamadık ama bu final haftalarında iyi oyundan ziyade galibiyetler önemli” dedi.

Rakiplerimizin sonuçlarına göre Süper Lig'e çıkmayı BAY haftasında bile garantileyebileceklerini ifade eden Hüseyin Eroğlu, “Sonucu elbette Allah bilir ama ‘Şampiyon olarak’ Süper Lig'e çıkmamız için sanıyorum yalnızca bir 90 dakikamız kaldı. Bu galibiyeti, Samsun kenti ve Samsunspor için çok büyük yatırımlar yapan, bu süreçte kimi zaman yalnız kalan başkanımız Yüksel Yıldırım'a armağan ediyoruz. Şimdi 3 gün izin yapacağız. Önümüzdeki hafta BAY geçeceğiz. Rakiplerimizin sonuçlarına göre Süper Lig'e çıkmayı BAY haftada bile garantileyebiliriz. Ama biz şampiyon olarak çıkacağız. Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığa giden yolun ilk adımlarını Samsun'da atmıştı. Dünyada çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağan eden ilk lider. Cumhuriyetin 100. yılında, Samsun'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanırken, şampiyonluğu resmen kazanmak çok anlamlı olacak. Başkanımıza ve Samsunspor taraftarlarına verdiğim sözü tutuyor olduğum için gururlu, bu büyük başarının parçası olduğum için çok heyecanlıyım” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER