Hamit Kılıç; “Tarih Yazmak İçin Gün Sayıyoruz”

Altınkaya ve Kızılırmak Mahallelerinin ardından ikinci büyük merkez mahalle mitingini Alparslan Mahallesi’nde gerçekleştiren Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

SİYASET 28.03.2024, 00:10 28.03.2024, 00:14 H. Eren
Hamit Kılıç; “Tarih Yazmak İçin Gün Sayıyoruz”

Altınkaya ve Kızılırmak Mahallelerinin ardından ikinci büyük merkez mahalle mitingini Alparslan Mahallesi’nde gerçekleştiren Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Haluk Bülbül, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Emin Usta, BBP İlçe Başkanı Aslan Koparan ve vatandaşların güçlü, heyecanlı katılımı ile gerçekleşen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kılıç konuşmasında şu konulara değindi;

EN YÜKSEK OY ORANINI İSTİYORUZ

“Yaklaşık 2 aydır Cuhmur İttifamızın ana kademesi, teşkilatımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Tesilcilerimiz hep birlikte canla başla çalışıyoruz. Daha önce söylediğimzi gibi bu seçimi de büyük bir oy oranıyla kazanacağız. Allah’ın izniyle bu konuda hiçbir sıkıntı görmüyoruz. Yine sürekli ifade ettiğimzi gibi biz sadece kazanmayı hedefleyen bir siyasi düşünce değiliz. Aynı zamanda en yüksek oy oranıyla kazanmayı hedefliyoruz.

5 YILDA AŞKLA ÇALIŞTIK

5 yıldan fazla bir zaman diliminde Cumhur İttifakının AK Parti Belediye Başkanı olarak görev yaptık. Bu süre içersinde bir çok projeye imza attık. Bafra’ya hizmet ettik. 139 mahallemizde eş zamanlı, her birine bir şekilde dokunarak, en yakınından en uzağına kadar hizmet etmeye çalıştık. Şimdi yine huzurlarınızdayız. Önümüzdeki dönemde inşallah daha çok hizmet etmek için karşınızdayız, desteğinizi istiyoruz. Sizler bizlere destek verdiğiniz müddetçe biz hiç yorulmadan koşarcasına, bir günü dahi zayi etmeden, gün mefumu olmaksızın hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar hafta içi hafta sonu demeden ekibimizle birlikte büyük bir gayretle çalıştık. Sırası gelmişken belediye personelime çok teşekkür ediyorum. Hep beraber 6 yıl içerisinde yorulmak bilmeden hizmet ürettik. 139 mahalleye eş zamanlı hizmet etmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Biz bunu başardık. Bu dönemde özellikle kırsal mahallelerimizde biz Bafra Belediyesi olarak 440 km yol yaptık. Büyükşehir belediyemiz de 450 km yol yaptı. 440 km yol, asfalt ve betondan ibaret. Bu dönemde köylerimiz çok güzel hizmetler aldı. Bu hizmetleri belediyenin kaynaklarını en verimli kullanarak, tasarrufa büyük önem vererek, kıt kaynak ve imkanları en verimli şekilde kullanarak sağladık.

“YETER Kİ BAFRA’MIZA GELSİN” DEDİK

Belediyecilik adına olması gereken tüm tesisleri bu dönemde gerçekleştirdik. Beton Santralimizi, Elek Tesisimizi, Taş Ocağımızı, Konkosörümüzü kurduk. 120 km’den fazla beton yol yaptık. Şehir merkezimizde 19 Mayıs dağ barajından gelen suyun modern bir arıtmadan geçirilerek ilçemize gelmesine vesile olduk. Aynı zamanda, bir kısmı asbestli bir kısmı deforme olmuş 115 km içme suyu hattını değiştirdik. Artık memba kalitesinde suyu çeşmelerimizden içiyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın bu konudaki memnuniyetlerine şahit oluyor, görevimizi yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Bu bize nasip oldu Elhamdülillah. İlçemizin bir başka sorunu olan yağmur suyu ile alakalı olarak 2 m’den büyük petekleri bir çok noktaya yerleştirerek sık sık yaşanan su baskınlarını ortadan kaldırdık. Siyaseten risk olarak görülen bu işlemleri seçime 10 ay kala yaptık. Bu çalışmayı Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdi fakat biz “Yeterki bu hizmet Bafra’mıza gelsin” diyerek işin her kısmında var olduk. Her türlü üst yapıyı yapacağımızı taahhüt ettik.

HER ALANDA KÖKLÜ VE KALICI HİZMET

Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyorum. Bu dönemde Bafra’nın alt yapısı, içme suyu ve grup yollarıyla alakalı çok ciddi emek serf etti. Bizler de bu hizmetler Bafra’mıza gelsin diye taşın altına elimizden öte kolumuzu soktuk. Seçime 10 ay kala bu hizmetlerin gelmesine vesile olurken, şehrin altını üstüne getireceğiz, çukur olacak, toz olacak çamur olacak ve sonucunda vatandaşın tepkisine maruz kalırız demedik. Bir daha böylesi bir fırsat elimize geçmez düşüncesi ile halkımızın işin bitiminde kıymetinin anlayacağı ve hoşgörüsünü ortaya koyacağı inancını taşıdık. SASKİ’ye kumunu da çakılını da biz vereceğiz, üst yapısını da harfiyatını da, betonunu da, parke taşını da biz yapacağız garantisini vererek işi hızlandırdık ve elhamdülillah başardık. Bugün itibariyle yollarımızı da toparlıyoruz, suyumuzu da içiyoruz.

GENÇLERİMİZ İŞ İÇİN ŞEHİR DIŞINA GİTMEYECEK

Bu dönemde gençlerimiz şehir dışına gitmesin düşüncesiyle istihdam ve sanayi ile ilgili çalışmalar yaptık. Orta Ölçekli Sanayi Projemizde binalarımız yükselmeye başladı. İlk etapta 20 iş yeri yapmaktayız. Sene sonu itiaberiyle bitecek ve alıcılara teslim edilecek. Proje tamamlandığında yaklaşık 500’e yakın iş yeri olacak ve buralarda 3 ile 4 bin arasında istihdam sağlanacak. Organize Sanayimizde şu an 1500 kişi çalışıyor. Buraya yeni yatırımcıların gelmesi ve yeni fabrikaların açılması için teşvik ediyor ve destekliyoruz. Şu an 10 firma inşaat halinde. 1 yıl içerisinde 1500’e yakın istihdam sağlanacak. Hükümetimiz, Sera Organize Sanayii’nde modern seralar yapılması amacıyla bugünün değeriyle yaklaşık 250 milyon liralık yatırım yapıyor. Bafra’mızda bir tane seramızın yapımına başlandı. Diğerlerinin de tahsisleri yapıldı. Her birinde 50 ile 150 kişi çalışacak. Bu çalışmaların hepsini takip ve teşvik ediyoruz. İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer şehirlerden buraya yatırım yapılması yönünde gayret gösteriyoruz.

500 DÖNÜMLÜK SOSYAL DONATI

Şehir merkezimizdeki işlerimizi de aynı hasssiyetle takip ediyoruz. 310 dönüm alanda Karadeniz Bölgesi’nin en büyük Millet Bahçesi’ni Bafra’mıza kazandırıyoruz. Millet Bahçesi’nin planlanmasında, projelendirilmesinde, yerinin tesbitinde, imarının yapılmasında, Çevre ve Şehircilik bakanlığımıza yapılması noktasında  çok emek sarf ettik. Projenin % 60’ı tamamlandı. İnşallah bu yıl sonu itibariyle tamamlanacak ve Bafra’mıza nefes aldıracak, sosyal yaşantısına yön verecek bu önemli proje hayata geçecek. Bunlar Bafra’nın vizyon projeleri. Sedde ile birleştiğinde tam 500 dönümlük alanda yapılacak bir sosyal dokudan bahsediyoruz. Aynı alanda Bafra’nın silüeti, sembolü Bafra’nın Sultan Ahmet’i olmaya namzet Millet Camimizin inşaatını başlattık. Camimizin derneği kuruldu. Dernek marifetiyle kısa sürede camimizi de Bafra’mıza kazandırcağız. Bir tarafta cami, bir tarafta Kültür Merkezi, bir tarafta Türk Hamamı ile tamamlayıcı hizmetleri sizlerin hizmetine sunuyoruz. Diğer yandan Tır Parkı ve çocuklarımız için Trafik Eğitim Parkuru, Galariciler Sitesi gibi pek çok projemiz şuan devam ediyor. İnşallah hepsini yeni dönemde tamamlayacağız.

6 YILLIK TECRÜBE İLE YENİ DÖNEM ÇOK FARKLI OLACAK

5 yılı hiçbir şekilde zayi etmeden her gününü çalışarak koşturarak geçirdik. İnşallah sizlerin desteğiyle yeni dönem bizler için çok daha yoğun geçecek. Tesislerimizin getirdiği avantajlar ve bizlerin 6 yıllık deneyimi ve tebrübelerimizle tüm mahallelerimizde yapılacak işeri tamamlayacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Diğer taraftan kültür ve sosyal faaliyetlerimiz hızla devam edecek. Bafra’nın turizmine, tanıtımına yönelik projelerimize yenilerini ekleyeceğiz. 50 binden fazla insanı Kapıkayafest’te ağırladık. Kapıkayafest ile Bafra’yı dünyaya açtık.Sosyal Belediyecilik noktasında aşevimizde günde bin öğün yemek veriyoruz. Yemeği alma imkanı olmayanların evlerine götürüyoruz. Kültür hizmetlerimizde gençlerimize eğitim desteği veriyoruz. Son 1,5 ay içerisinde lise sınavına girecek çocuklarımıza 1750, üniversite sınavına girecek gençlerimize 1750 olmak üzere toplam 3500 deneme kitapçığı dağıttık. İlkokul öğrencilerimize 10 bin hikaye kitabı hediye ettik. Okuma salonumuz sabah 08.00’den akşam 22.00’ye kadar dolup taşıyor. Onlara ücretsiz internet sağlamanın yanında ikramlarda bulunuyoruz. Yeni dönem projelerimiz arasında yer alan Yeni Okuma Salonumuzda 250 gencimize benzer hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Tüm hizmetleri kaynaklarımızı en tasarruflu şekilde kullanarak sağlıyoruz.

BAFRA VE SAMSUN UYUM İÇİNDE OLMALI

Günümüz koşullarında birbirini tamamlayan hizmetlerin olabilmesi için bir tarafta Büyükşehir Belediyesi’nin olması gerkiyor, özellikle fen işlerinde. Büyükşehir Belediyemizin Bafra’ya 5 yıllık dönemde tam 1 milyarlık yatırım yapmasını sağladık. Bu yatırımı Cumhur İttifakı AK Parti Belediyesi olarak yaptırdık. Sera Organize Sanayimize hükümetimiz 250 milyon liralık  yatırım yaptı. O yüzden mutlaka bir tarafta hükümetimiz bir tarafta büyükşehir belediyemiz bir tarafta ise ilçe belediyesi koordineli bir şekilde çalışması gerekir. O nedenle ben sizlerden sadece kendimiz için değil, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Halit Doğan için de destek istiyorum. Kendisi ile 5 yıldır beraberiz, sürekli istişare ediyoruz. Yeni dönemde birlikte Bafra’ya çok gzüel hizmetler getireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Mecliste de bizim güçlü olmamız lazım. Alacağımız kararlarda bizlere destek veren meclis üyelerimzidir. Meclis üyelerimizin de yüksek oyla kaznaması gerek.

YİNE TARİH YAZMAK İÇİN GÜN SAYIYORUZ

Samimiyetimle söylüyorum. Geçen dönemde de bu meydanda konuşurken “Bizim Allah’ın izniyle kazanmayla alakalı bir sıkıntımız yok. Biz yüksek oy oranıyla kazanmak istiyoruz. Hatta Türkiye’deki en yüksek oy oranıyla biz kazanalım istiyoruz demiştim. Şimdi buradan tekrar sesleniyorum. Herkes duysun, tüm samimiyetimle ifade ediyorum. Bizim Cumhur İttifakı olarak, AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak kazanmayla alakalı Allah’ın izniyle hiçbir şüphemiz yok. Ama yine en yüksek oy oranıyla kazanmak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Geçen dönemde % 66 ile kazandık. Bunun faydalarını gördük. Bafra’ya hizmet getirilmesindeki avantajlarını yaşadık. Bu avantajları tekrar yaşamak istiyoruz. En yüksek oy oranıyla alakalı ısrarımız bu yüzden. Bafra’da Samsun’da tarih yazmak için gün sayıyoruz. Bunu da hep birlikte sizlerin desteği ile yine başaracağız.”

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (0)
banner810
17
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 37 99
2. Fenerbahçe 37 96
3. Trabzonspor 37 64
4. Başakşehir 37 58
5. Beşiktaş 37 56
6. Kasımpasa 37 53
7. Alanyaspor 38 52
8. Sivasspor 37 51
9. Rizespor 37 50
10. Antalyaspor 38 49
11. A.Demirspor 37 44
12. Samsunspor 37 43
13. Kayserispor 37 42
14. Konyaspor 37 41
15. Gaziantep FK 37 41
16. Ankaragücü 37 40
17. Hatayspor 37 38
18. Karagümrük 37 37
19. Pendikspor 37 37
20. İstanbulspor 37 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Arsenal 38 89
3. Liverpool 38 82
4. Aston Villa 38 68
5. Tottenham 38 66
6. Chelsea 38 63
7. Newcastle 38 60
8. M. United 38 60
9. West Ham United 38 52
10. Crystal Palace 38 49
11. Brighton 38 48
12. Bournemouth 38 48
13. Fulham 38 47
14. Wolves 38 46
15. Everton 38 40
16. Brentford 38 39
17. Nottingham Forest 38 32
18. Luton Town 38 26
19. Burnley 38 24
20. Sheffield United 38 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 94
2. Barcelona 37 82
3. Girona 38 81
4. Atletico Madrid 37 73
5. Athletic Bilbao 37 65
6. Real Sociedad 37 60
7. Real Betis 37 56
8. Villarreal 37 52
9. Valencia 37 48
10. Deportivo Alaves 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Getafe 37 43
13. Sevilla 37 41
14. Celta Vigo 37 40
15. Las Palmas 37 39
16. Rayo Vallecano 37 38
17. Mallorca 37 37
18. Cadiz 37 33
19. Granada 38 21
20. Almeria 37 18