banner1014

Başkan Şahin'e 3 Koldan Destek!

Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, önce emlakçılar ile bir araya geldi, ardından sırasıyla 2'nci el oto satıcıları ve nakliyeci esnafıyla buluştu. Başkan Şahin, her 3 meslek grubu üyelerinden de tam destek aldı.

Başkan Şahin'e 3 Koldan Destek!

Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, önce emlakçılar ile bir araya geldi, ardından sırasıyla 2'nci el oto satıcıları ve nakliyeci esnafıyla buluştu. Başkan Şahin, her 3 meslek grubu üyelerinden de tam destek aldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında sırasıyla Emlakçılar Odası üyeleriyle bir araya geldi, ardından 2'nci El Otomotivciler Derneği ve Nakliyeciler Sitesi'ni ziyaret etti. Zihni Şahin'e yakın ilgi gösteren 3 meslek grubunun üyeleri, seçimde destek olacaklarını belirterek moral verdi.

Başkan Zihni Şahin, ilk olarak AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve her iki partiden teşkilat mensuplarıyla birlikte meclis üyesi adayları Sezgin Aydın ve Hamdi Bodur'un ev sahipliğinde emlak sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. Şahin, burada kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek başladığı konuşmasında ayrıca, "Emlakçının sorununu emlakçı, galericinin sorununu galerici bilir. O yüzden her iş koluyla istişare içindeyiz. Sorunları birlikte tespit ederek çözüme birlikte ulaşacağız" dedi.

DAHA ÇOK YEŞİL ALAN, DAHA ÇOK KONFOR

Daha sonra beraberindekilerle birlikte 2'inci el Otomotivciler Derneği'ne, sonrasında ise Nakliyeciler Sitesi'ne geçen Başkan Zihni Şahin, her 2 meslek grubu üyelerine yönelik yaptığı konuşmalarda da önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, kısaca şunları söyledi:

"Atakum'da daha çok yeşil alan oluşturmak ve insanların yaşam standartlarını yükseltmek için projeler yapacağız. Şehrin konforunu ne kadar yükseltirsek insanlar o kadar mutlu yaşayacaktır. Bundan sonra bizim işimiz bu olacak. Ortak akılla, herkese önem ve değer vererek çalışacağız. Atakum'da birlikte yönetimi esas alacağız. Şeffaflık ve tasarruf ana ilkemiz olacak.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ, KÜLTÜR KOMPLEKSİ

Atakum kültür, sanat ve turizm şehri olma yönünde ilerleyecek. Atakum'a küçük sanayi sitesi kesinlikle olacak. Araçları arızalandığında insanlar Tekkeköy'e kadar gitmeyecek. Atakum'da çok amaçlı kültür kompleksi yapmayı, yeşil alanları arttırmayı, gençlerle ilgili spor alanları kurmayı hedefliyoruz. Gençler, streslerini atacak alanları olmazsa kötü alışkanlıklara da yönelebiliyorlar. Trafikle ilgili problemleri inşallah Büyükşehir ile beraber çözeceğiz. Kapalı ve açık otoparklarlar, kapalı pazar yeri ve diğer sosyal projelerimizle geliyoruz.

KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN PAZARLAR

Kadın girişimcilerimiz her yerde çok aktif durumdalar. Onların üretimlerine destek vererek, ürettiklerini satmak için pazarlar oluşturacağız. Bugüne kadar halkın istifadesine açılmamış Kocadağ'a sosyal tesisler yaparak orayı hem Atakumların hem de Samsunluların istifadesine sunacağız. Burada konaklama, mesire alanları ve restoranları ile güzel bir alan oluşturacağız.

19 MAYIS'I ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Turizm anlamında Samsun'a gelenler hep Atakum'u konuşuyorlar. Bizim de turizmden iyi bir pay almamız için hizmet sektöründe devam etmemiz gerekiyor ve onu geliştirmemiz gerekiyor. Samsun'da turizm anlamında büyük gelişme oluyor. 8-10 yıl içerisindende çok sayıda otel yapıldı. Buna karşın basında, 'Oteller boşuna yapıldı', 'Samsun otel mezarlığı olacak' diye haberler çıktı. Fakat geçen yıl otellerin ihtiyaca cevap vermediğini, misafirhaneler bile dolduğunu gördük. Bu yıl Gazi Mustafa Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılını kutlayacağız. Şu anda bir kaç aylık rezervasyonlar dolmuş, otellerde yer yok. Bunu iyi bir şekilde değerlendirirsek, 19 Mayıs'ı bir simge haline getirip her 19 Mayıs'ta insanların kentimize gelmesini sağlayabiliriz. Milli mücadelenin ve kurtuluşun şehriyiz. Bu nedenle hem milli mücadelenin hem kurtuluşun simgesi olmalıyız. Kültür, sanat ve turizm şehri olma yönünde yolumuza devam edeceğiz."

            

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:02

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER