banner1028

AK Parti Samsun Teşkilatı, Kurucu Teşkilatla Bir Araya Geldi

AK Parti'de Samsun teşkilatının Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Ersan Aksu'nun davetiyle İl Başkanlığı'nda bir araya geldi.

AK Parti Samsun Teşkilatı, Kurucu Teşkilatla Bir Araya Geldi

AK Parti'de Samsun teşkilatının Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Ersan Aksu'nun davetiyle İl Başkanlığı'nda bir araya geldi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Samsun Teşkilatı'nın kurucu yönetim kurulu üyelerini kahvaltılı bir toplantı tertip ederek bir araya getirdi. Kurucu Üyeler bu gelişme karşısında memnuniyetlerini ifade ettiler.

KURUCU İL YÖNETİMİ, İL BAŞKANLIĞI'NDA

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, 2001 yılında partinin Samsun Kurucu İl Yönetimi olarak görev yapan Samsun AK Parti siyasetinin ilklerini ağırladı. Başkan Ersan Aksu başkanlığında; parti teşkilatında gerçekleşen kahvaltılı toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Başkan Ersan Aksu'nun yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Mustafa Demir, Milletvekili Mehmet Kurt, Eski İl Başkanı Ali Akyüz, Kurucu Kadın Kolları Başkanı Çakır Öztürk, Kurucu Gençlik Kolları Başkanı Recep Kemal Certel, kurucu il yönetim kurulu üyeleri, mevcut yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı.

AK PARTi, MİLLETİN UMUDU OLMUŞTUR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Aksu, "AK Parti'nin Samsun ölçeğinde kuruculuğunu yapmış kıymetli başkanım Mustafa Demir'i, değerli ağabeylerimi ve arkadaşlarımı, kadın ve gençlik kollarının değerli kurucu başkanlarını böyle bir kahvaltı çerçevesinde burada ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Bilindiği gibi 14 Ağustos 2001'de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucu başkanlığında kurulan AK Parti, milletin umudu olarak siyaset sahnesinde yerini almıştır. Bu ateşi Samsun'da sizler yaktınız. Sizler o dönem belki de bir çok kişinin cesaret dahi edemediği bir yaklaşım göstererek AK yarınların mimarı oldunuz. AK kadroların sahaya çıkışına vesile oldunuz. Nitekim, Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde o ilk günden bugüne AK kadrolar olarak çok önemli projeleri hayata geçirildi. Sizler, milletimizin refahı ve huzuru için ilk günden itibaren var gücünüzle çalıştınız. Sizlerden sonra gelen AK kadrolar da aynı şekilde milletin sesi olarak Türkiye'ye hizmet ettiler. Türkiye'yi şaha kaldıran hamleleri bir bir hayata geçiren partimiz, milletimizle birlikte büyük hedefelere koştu ve koşmaya devam ediyor. Bu anlamda o ilk ruhu Samsun'da yaşayan sizleri ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

BAŞKAN AKSU'DAN KURUCU RUHA TEŞEKKÜR

Başkan Ersan Aksu konuşmasının devamında şunları kaydetti: Samsun teşkilatı olarak bugüne kadar güzel bir birliktelik örneği sergiledik, sergiliyoruz. Şartlar ne olursa olsun kuruluş günlerinde olduğu gibi çalışmalarımızı ilk günkü heyecan ve aşkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Partimizin kuruluşundan bugüne milletimizin hizmetkarı olan siz kıymetli kurucu yönetim kurulu üyelerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza, tüm yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza ve tüm yol arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Gayretleriniz, çabalarınız gerçekten takdire şayan."

BAŞKAN DEMİR TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Aksu'nun konuşmasının ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de böyle bir toplantı tertip ettiği için AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya teşekkür etti ve kurucu yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Demir, bu tür toplantıların devam etmesinden ve kurucu yönetim kurulu üyelerinin tecrübelerinden istifade edilmesi gerektiğinden yana olduğunu belirttiği açıklamasında; "Samsun'un gelişimi için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Görüyorum ki hepimiz bunun farkındayız. Bu anlamda hepinizi ayrı ayrı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Umuyorum bu tür toplantıları tekrarlayarak Samsun için fayda doğuracak bir çok konuda fikir alışverişinde bulunabiliriz" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ardından kurucu il yönetim kurulu üyeleri de söz alarak bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler ve kendi dönemleri ile ilgili çeşitli bilgiler paylaştılar. Toplantı, Türkiye siyaseti üzerine yapılan değerlendirmelerle sona erdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER