banner1014

TEKNOFEST'te Samsun Takımları Toplam 9 Ödül Alarak Büyük Başarı Elde Etti

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFESTKARADENİZ coşku ve heyecanın zirvede olduğu 6 günün ardından tamamlandı.

TEKNOFEST'te Samsun Takımları Toplam 9 Ödül Alarak Büyük Başarı Elde Etti

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFESTKARADENİZ coşku ve heyecanın zirvede olduğu 6 günün ardından tamamlandı. Festivalin son gününde yarışmacılarımız ödüllerine kavuştu. İlimiz takımları 9 ödül alarak büyük sevinç yaşadılar.

Eğitim Teknolojileri Yarışmasında Türk Masallarıyla Kodluyorum projesiyle Özel Samsun Bilnet Ortaokulu takımımız Türkiye 1. si oldu.

 Uçan Araba Yarışmasında ise Özel Samsun Bahçeşehir Koleji Atakum Fen ve Teknoloji Lisesi takımımız Türkiye 1. si oldu. Ayrıca TEKNOFESTKARADENİZ Sunum Özel Ödülünü aldı.

 Özel Samsun Bahçeşehir Koleji Atakum Fen ve Teknoloji Lisesi takımımız Sanal Kutup Seferi projesiyle İkincilik Ödülü,

Atakum Bilim ve Sanat takımımız Merkezi Kestane Kabuğu ile Atık Sulardaki Ağır Metal İyonlarının Uzaklaştırılması projesiyle Üçüncülük Ödülü,

Özel Samsun Doğa Fen ve Teknoloji Lisesi takımımız Buzulların Altında Yatan Gizli Tehlike projesiyle Üçüncülük Ödülü,

Özel Samsun Sınav Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi takımımız Nefes Alan Kent Duvarları projesiyle Üçüncülük Ödülü,

Samsun RK Bilim ve Sanat Merkezi ve Özel Samsun Seviye Okulları Fen Lisesi takımımız Bir Dijital Eğitim İçeriği: Ülgen'in Arktik Yolculuğu projesiyle Üçüncülük Ödülü aldılar.

İnsansız Su Altı Araçları Yarışmasında Özel Samsun Bahçeşehir Koleji Atakum Fen ve Teknoloji Lisesi takımımız en özgün yazılım ödülünü aldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER