banner1014

Samsun Festivale Hazır

Samsun’da yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı dünyanın en büyük teknoloji festivaline ilişkin hazırlıklar devam ediyor.

Samsun Festivale Hazır

Samsun’da yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı dünyanın en büyük teknoloji festivaline ilişkin hazırlıklar devam ediyor. 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek Teknofest Karadeniz festivali hazırlıkları kapsamında Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve ekibi, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever ve ekibi, Karayolları 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle trafik, güvenlik ve ulaşım alternatiflerini içeren çalışmalar için bir araya geldi.

Festival özelinde Samsun’a çevre illerden ve yurtdışından katılım olacağını belirten Vali Dağlı, “Samsun Çarşamba Havalimanı yüz binlerce ziyaretçi ve yarışmacıya ev sahipliği yapacak. Bu anlamda vatandaşlarımız ve misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak adına hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Costal güzergahı, Çarşamba Havalimanı güzergahı, otopark alanları ve ring seferlerine yönelik hazırlıkları ve hizmetleri en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz.” dedi.   

RİNG SEFERLERİ İLE PRATİK ÇÖZÜM SAĞLANACAK

Ziyaretçiler ve yarışmacıların en pratik ve konforlu şekilde festival alanına gidiş ve dönüşlerinin planlandığını aktaran Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ”Lojistik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Yaşar Doğu Spor Salonu ve Tekkeköy Belediyesi otopark alanları katılımcıların hizmetinde olacak. Özel araçları ile bu lokasyonlara gelenler otoparklara park edecek ve ring seferleri ile festival alanına taşınacak. Aynı şekilde havalimanından dönüş konusunda da ziyaretçiler ve öğrencilere özel ringler düzenlenecek ve otopark alanlarına konforlu şekilde geri dönüşleri sağlanacak. Oluşturulan otopark alanlarında zabıta ve emniyet personellerimiz de bu süreçte vatandaşlarımıza yardımcı olacak.” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER