banner1014

Karaaslan: En Muhteşem Teknofest Samsun’da Gerçekleşiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye’nin en muhteşem TEKNOFEST’ inin Samsun’da gerçekleştiğini söyledi.

Karaaslan: En Muhteşem Teknofest Samsun’da Gerçekleşiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye’nin en muhteşem TEKNOFEST’ inin Samsun’da gerçekleştiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden Karaaslan, “Dünya’nın birçok ülkesinden ve Türkiye genelinden gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması, şehrimizin dört bir yanına ulaşımının sağlanması, alt yapı çalışmalarıyla bu alanın hazırlanmasında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e çok teşekkür ederim” dedi. 

TEKNOFEST Karadeniz‘in düzenlendiği Çarşamba Havalimanı'na gelerek stantları gezen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediyesi standını da ziyaret etti. Burada Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız'dan başta teknoloji olmak üzere yürütülen birçok proje hakkında bilgi alan Karaaslan, SBB TV’ye özel açıklama yaptı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk adımını attığı, milli mücadele ateşinin yandığı Samsun’un, başlatılan milli teknoloji hamlesiyle üretilen milli savunma sistemleriyle dünyanın en büyük buluşmasına ev sahipliği yaptığını söyledi. Kentin milletvekili olarak hep birlikte bunun gururunu yaşadıklarını ifade eden Karaaslan, “ Türkiye’nin en muhteşem TEKNOFEST’i, Samsun’da gerçekleşiyor. Yolda gelirken pusetlerini almış yüzlerce aile gördüğümde festivalin çok güzel olacağını söylemiştim. Alana girince de öyle olduğunu gördüm. Müthiş bir atmosfer, inanılmaz bir katılım var. Dışarıdaki hava gerçekten çok etkileyici. İnsanın için enerji doluyor. Ben ülkemizdeki tüm yaş gurubundan herkesi bu coşkuyu enerjiyi hissetmeleri için Çarşamba Havalimanı'na davet ediyorum” diye konuştu. 

TEKNOFEST’in Türkiye’nin dünyanın lideri olma hedefine yönelik büyük dönüşümün somutlaşmış hali olduğuna dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Türkiye’de milli teknoloji hamlesi yapılıyor. Milli savunma sistemleri bunun çok önemli bir kısmı. Teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriliyor. Artık hayallerimiz dünün hayalleri gibi değil. Bu duyguyu, bugün kendi kendisine yetmenin de ötesine geçen, dünyada lider olma konumuna bizi taşıyacak yüz binlerce gencimizle birlikte yaşıyoruz. Bunun bütün hücrelerimize yayıldığını düşünün. TEKNOFEST ile gerçekleşen budur. Yarışmalara 600 binden fazla başvuru yapıldı. Bu inanılmaz bir rakam. Böyle bir büyük potansiyelin ülkemize neler katabileceğimizi hayal edelim. Çok yakın bir gelecekte, bugün uçağa dokunan, havaya bakıp hayaller kurmaya başlayan çocuklar ve gençlerimiz, ülkemizin lider olmasına vesile olacaklar” şeklinde konuştu.

TEKNOFEST’in Samsun’da başarıyla düzenlenmesinde çok büyük emek sarf edildiğini dile getiren Karaaslan, “Tabi burada çok büyük bir emek var. Bunu hangi kelimeyle ifade edebileceğimi, özetleyebileceğimi bir an düşündüm. Bu emeği kısa sürede anlatmak mümkün değil. Ama özelikle saymak istediğim isimler var. Bu vizyonu ortaya koyarak hayali kuran, kendi çocuklarına ve bütün çevresine bunu aşılayan, bugün geldiğimiz noktada kırsaldan gelen bütün çocuklarımızın Türkiye’nin gurur vesilesi uçaklara dokunmasını sağlayan, Özdemir Bayraktar'a Allah'tan rahmet diliyorum. Onu şükranla anmak istiyorum. Onun evlatları Sayın Selçuk ve Haluk Bayraktar hakikaten bu emaneti bu misyonu en iyi şekilde taşıyan kahramanlardır. Yaşanan TEKNOFEST coşkusunda çok büyük payları var. Festivali Samsun’da yapılması noktasında yaptıkları katkı için çok teşekkür ediyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a da çok büyük teşekkür borçluyuz. Dünya’nın birçok ülkesinden ve Türkiye genelinden gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması, şehrimizin dört bir yanına ulaşımının sağlanması, altyapı çalışmalarıyla bu alanın hazırlanmasında emeği geçen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü ise Türkiye'ye kazandırdığı özgüven, gençlerimiz ve çocuklarımızın geleceğe çok daha güvenle baktığı ülkenin yapı taşlarını en güçlü şekilde oluşturmak için büyük mücadele veren ve inşallah 3 Eylül'de Samsun'umuzda ağırlayacağımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a borçluyuz" İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER