banner1014

İletişim Artacak, Hizmetlere Ulaşım Kolaylaşacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren ve belediye-vatandaş iletişimini artırarak, halkın hizmetlere ulaşmasını kolaylaştıracak olan Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’nin yüzde 23’ü tamamlandı.

İletişim Artacak, Hizmetlere Ulaşım Kolaylaşacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren ve belediye-vatandaş iletişimini artırarak, halkın hizmetlere ulaşmasını kolaylaştıracak olan Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’nin yüzde 23’ü tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, binanın hizmete girmesiyle kurum içi performans ve kalitenin de artacağını kaydetti.

Vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla örnek çalışmalara imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, her sektördeki yatırımlarını sürdürüyor. Alt ve üst yapı projeleriyle şehri her alanda geleceğe hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, dijital bilgi teknolojilerine de önem veriyor. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği uygulamaları kapsamında, Alo 153 Kent Yönetim Merkezi Projesi ile 17 ilçede yaşayan tüm vatandaşlarla hızlı iletişim sağlanacak.

983 metrekarelik alanda inşa edilen proje kapsamında çelik konstrüksiyon montajı tamamlandı. İçerisinde teknik destek ve acil durum merkez ofisi, operasyon merkezi, çağrı merkezi, OCC şef odası, toplantı odası, UPS ve sistem odası, sistem soğutma odası ve personel odası gibi bölümlerin yer alacağı projenin yüzde 23’ü bitti.

Büyükşehir Belediyesi’nin iletişim ve işletim alt yapısını güçlendirecek kent yönetim merkezi, faaliyete girdiğinde Samsun’a önemli faydalar sağlayacak. Belediye ile vatandaş arasındaki iletişim kuvvetlenerek, halkın belediye ve birimlerin hizmetlerine ulaşması büyük oranda rahatlatacak. İlçelerin tamamıyla ilgili vatandaş odaklı her türlü talep ile şikayetlerin daha hızlı şekilde iletilmesi sağlanacak, sorunların çözüm süresi kısalacak.

Kısa sürede Samsun’un iletişim merkezi haline gelecek Alo 153 Kent Yönetim Merkezi, 7/24 faaliyet gösterecek. Bürokrasinin ortadan kalkmasıyla her an irtibat kurabilme imkanına kavuşacak vatandaşlar, asfalttan altyapıya, kanalizasyondan içme suyuna, toplu taşıma araçlarından fırın denetimine, yol ve kaldırımdan, park ve bahçelere, mezarlık ve cenaze defin işlemleri ve belediyeyi ilgilendiren diğer bütün sosyal ve kültürel hizmetlere kadar birçok talep, şikayet ve önerilerini kolaylıkla iletebilecek.

Kent yönetim merkezinin çözüm odaklı bir yapı olacağının altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, binanın hizmete girmesiyle kurum içi performans ve kalitenin de artacağını kaydetti. Projenin şehre değer katacağını belirten Başkan Demir, “Alo 153 Kent Yönetim Merkezi faaliyete geçince artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Halkımızın tüm günlük talepleri tek merkezde toplanarak ilgili birimlere aktarılacak. Burada da taleplere hızlı ve pratik şekilde çözümler bulunarak, başvuru sahibine dönülüp bilgi verilecek. Böylelikle hem vatandaşımızla ilişkimiz kuvvetlenecek hem de koordinasyon kabiliyetimizi, uygulama hızımızı ve performansımızı göreceğiz. Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük aileye sahip şehridir. Dolayısıyla tüm aile fertlerimizin her türlü konforundan, talebinden, şikayetinden sorumluyuz. Bu nedenle projeyi çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER