banner1028

Hamidiye İmam Hatip Lisesinden İftar

19 Mayıs ilçesinde, Hamidiye İmam Hatip Lisesinin yardım kampanyası ve iftar programı, okul ortamında manevi duyguların yaşanmasına vesile oldu.

Hamidiye İmam Hatip Lisesinden İftar

19 Mayıs ilçesinde, Hamidiye İmam Hatip Lisesinin sabır, hoşgörü ve yardımlaşma ayı olan mübarek Ramazan ayında ilçe esnafı öğrenci, öğretmen ve okul idaresince ortaklaşa yapmış oldukları yardım kampanyası ve iftar programı, okul ortamında manevi duyguların yaşanmasına vesile oldu.

Çok sayıda davetlinin katıldığı iftar programına katılan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol ,” Ramazan ayının hoşgörü ve yardımlaşma ayı olduğuna, bu ayda milletçe gösterilecek birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yaptı.

"Amacımız aynı iftar sofrasında velilerimizi, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, ilçemiz protokol üyelerini bir araya getirerek Ramazan ayının ruhuna uygun manevi iklimi yakalamak" diyen okul müdürü Murat Karaca, ayrıca infak ayı olan Ramazan’da, hazırlamış oldukları yardım kolilerinin, ihtiyaç sahibi ilçe halkına dağıtıldığını söyledi.

Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu, iftar programı davetlilerce büyük beğeni kazandı.İftar Programına 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek,19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak,19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,AK Parti İlçe Başkanı Fatih Seven,MHP İlçe Başkanı Mustafa Selçuk,Öğretmenler öğrenciler ile veliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER