banner1014

Genç İletişimcilerle Medyada Kadına Yönelik Şiddet Üzerine Söyleşi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle "Medyada Kadına Yönelik Şiddet" temalı söyleşi gerçekleştirdi. 

Genç İletişimcilerle Medyada Kadına Yönelik Şiddet Üzerine Söyleşi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKTAM), Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 2022-2025 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle "Medyada Kadına Yönelik Şiddet" temalı söyleşi gerçekleştirdi. 

İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve moderatörlüğünü OKTAM Müdürü Prof. Dr. Hatice Kumcağız’ın yaptığı söyleşiye; OKTAM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Dilek Güvenç ile OKTAM çalışma grubu üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Davut İrfan Çam, Dr. Öğretim Üyesi Kemal Özcan, Uzman Damla Nur Kinsiz, Arş. Gör. Mehmet Yazıcı ve Arş. Gör. Esra Kuduz katıldı.

Prof. Dr. Hatice Kumcağız, yaptığı konuşmada gelecekte medya sektöründe aktif rol alacak öğrencilerin medyada kadına yönelik şiddetin ele alınışı konusunda farkındalık kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Söyleşide, kadına yönelik şiddetin en çok hangi boyutlarıyla ele alındığı, medyanın kadına yönelik şiddet haberlerini verirken sosyal sorumluluk anlamında farkındalık yaratıp yaratmadığı, kadına yönelik şiddet haberlerinde medyanın rolü gibi konulara eleştirel yaklaşılarak öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri sağlandı.

Etkinlikte ayrıca Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nurhayat Yoloğlu’nun yürüttüğü Söylem Analizi dersi kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan “Medyada Kadına Şiddet Söylemi” temalı sunu da gösterildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla sonlandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER