banner1028

Erzurum Dumlu Şehitleri Dualarla Anıldı

Bafralı Şehit P.Er Alaattin Koçak Ve 64 Arkadaşı Erzurum Dumlu Şehitliğinde Dualarla Anıldı.

Erzurum Dumlu Şehitleri Dualarla Anıldı

Erzurum Dumlu 247. Piyade Alayı koğuşunda 7 Aralık 1966 gecesi sobanın benzinle tutuşturulmaya çalışılması esnasında benzin bidonunun alev alarak infilak etmesi sonucu çıkan yangında şehit olan Bafralı P. Er Alaattin Koçak ve 64 şehit arkadaşı şehadetlerinin 53.yılında Erzurum Dumlu Şehitliğinde toplu olarak birlikte konuldukları kabirlerinin başında  dualarla anıldılar.      

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneğinin organizasyonuyla farklı illerden gelen şehitlerin yakınlarının katılımıyla düzenlenen ve duygusal anların yaşandığı törene Erzurum Vali Yardımcısı Yıldız Büyüker, Erzurum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin ve derneğin üyeleri, Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Adem Çiçek, derneğin Ünye sorumlusu Murat Alemdar, Batman Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Şeyhmus Özcan, Sason Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Müttalip Çelik katıldı.

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneğinin fahri imamı Bülbül Hoca‘nın okuduğu Yasin-i Şerif ve duanın ardından Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Hakan Keser törene katılanlara yaptığı kısa konuşmada 53 yıl önce şehit olan 65 şehidimizi manevi huzurlarında kabirleri başında anmak için farklı illerden gelen yakınlarının katılımıyla 4 yıldan bu yana anma programı düzenlediklerini programın her yıl devam edeceğini ifade etti programa katılanlara teşekkür etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 22:19

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER