banner1028

Çanakkale Geçilmez

19 Mayıs Hamidiye İmam Hatip Lisesinden duygulandıran program.

Çanakkale Geçilmez

19 Mayıs Hamidiye İmam Hatip Lisesinden duygulandıran program.

19 Mayıs Hamidiye İmam Hatip Lisesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü nedeniyle özel bir program düzenlendi. Şehit Eren Bülbül Konferans salonunda yapılan Duygu dolu anların yaşandığı programda öğrencilerin performansı ise, izleyenleri büyüledi.

 Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programa; 19 Mayıs İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven,MHP 19 Mayıs İlçe Başkanı Mustafa Selçuk,19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal,Ballıca Tarım Kooperatif Müdürü Barış Var,19 Mayıs Tapu Müdürü İhsan Sandıkçı,19 Mayıs İlçe Tarım Orman Müdürü Galip Baykal,19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş,   öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.   Protokol Program Öncesi Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Filiz Kurdoğlu tarafından hazırlanan Çanakkale konulu resim sergisini gezdi.

Programın açış konuşmasını yapan, Hamidiye İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Karaca” 18 Mart’ta büyük bir kahramanlık ile kazanılar zaferin, sadece Türklerin değil, bütün dünyanın hayatını değiştirdiğini belirtti.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,”Bizim için canından vazgeçenlerin yazmış olduğu destanın gelecek nesillere anlatılması ve yaşatılması boynumuzun borcudur. Onlar inançla, imanla; kol kola, göğüs göğse dönmeyi hiç düşünmeden yürüdüler. Onlar analarını, sevdalarını gözü yaşlı bırakarak iman gücü ile şaha kalktılar. Vatan dediğimiz bu toprak, diyeti ağır ödenmiş bir topraktır. Bu nedenle Vatan anadır, yardır ‘Allah yolunda öldürülenleri ölü saymayın bilakis Rableri katında diridirler. Allah'ın bol nimetinden onlara verdiği şeylerle sevinç içinde rızıklanırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan kimselere, kendilerine korku olmadığını ve kendilerinin üzülmeyeceklerini müjde etmek isterler.’ Bu gün burada bulunan şehit ve gazi ailelerini müjdeliyor, Rabbimizden dinimizin, devletimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili ve harici düşmanlardan bizleri emin kılmasını niyaz ediyoruz. ”dedi.

Çanakkale Zaferi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından, öğrenciler sahne aldı.  oratoryonun ardından Çanakkale Türküleri seslendirdiler.  Çanakkale’de şehit olan bir askerin mektubu okundu. Salonda duygu dolu anlar yaşanırken, programı izleyen davetliler, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür ettiler. Dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

HARUN YAZICI

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER