banner1028

Bu Öğrencide Yetenek Var

19 Mayıs İlçesi Atatürk Orta Okul Öğrencisi Mert Karış,  ünlü ressamlara taş çıkarttı.

Bu Öğrencide Yetenek Var

19 Mayıs İlçesi Atatürk Orta Okul Öğrencisi Mert Karış,  ünlü ressamlara taş çıkarttı.

Karakalem üzerine  Şehit Eren Bülbül, Trabzon Spor Kalecisi Uğurcan Çakır gibi porteler çizen Öğrenci Mert Karış, kişisel resim sergisini okulunda sevenleriyle buluşturdu. Hafta içi açık olan sergide birbirinde güzel resimler yer alırken öğretmenlerini ve idarecilerin resimlerini çizdi. Resmin karakalem ile bütünleştiği resimler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  Karakalem ile resmedilen resimlerinin yer aldığı sergiyi dolaşan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal beraberindeki heyet yapılan karakalem çalışmalarına hayran kaldı.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol” Öğrencimiz tebrik ediyorum, sanata olan sevgisini resim çizerek göstermiş. ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’ sözüyle sanatın milletler için ne denli önemli olduğunu bilmekteyiz. İlçemizde ilk defa böyle bir serginin açıldığına şahit oldum. Mert Karış Öğrencimizi kutluyorum başarılarının devamını diliyorum”dedi.

19 Mayıs Atatürk Orta Okul Müdürü Özkan Yamaç,” Mert Karış Öğrencimiz Okulunda çok başarılıdır. Öğrencimizin bu ülkenin sanatsal geleceğinde yeri olacağından şüphemiz yoktur. Gerek davranışları gerek yetenekleri ve gerekse sorumlulukları bakımından örnek öğrencilerimiz arasında yer almaktadır. Onun bu yeteneklerini okulumuzdaki tüm öğretmen arkadaşlarımızla destekliyor ve öğrencimize eğitim hayatı boyunca başarılar diliyorum.

HARUN YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER