banner1028

Başkan Demirtaş, Yol Olmayan Yere Hizmet Gitmez

Tepecik Mahallesi’nde İlkadım  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ulaşım ağına kazandırılan yeni yol, vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

Başkan Demirtaş, Yol Olmayan Yere Hizmet Gitmez

Tepecik Mahallesi’nde İlkadım  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ulaşım ağına kazandırılan yeni yol, vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak. Bölge sakinlerini metrelerce yol yapmaktan kurtaracak yeni yol, adeta kestirme olacak. 1455 -1457 Sokağı birleştiren yol çalışmaları son hızla devam ediyor. Başkan Demirtaş, Yeni açılan yollar, ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırırken, İlkadım’ın gelişimine de katkı sağlıyor. Yol olmayan yere hizmet gitmez” dedi.

“Yol Yapmak Kadar, Yeni Yollar Kazandırmak da Önemli”

Yol yenileme çalışmalarından çok yeni yollar kazandırmanın önemli olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım’ın sürekli gelişen ve büyüyen bir kent olma özelliğiyle gerek şehirdeki nüfus hareketliliği ve gerekse de devamlı artış gösteren taşıt sayısının yeni ulaşım imkânları oluşturmayı zorunlu hale getiriyor.Nüfus yoğunluğu olarak hızla gelişen Tepecik Mahallemizde yapılan yol çalışmaları vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak. Bu anlamda ilçemizde açılması gereken yeni yol çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca bu bölgeden yağışlar nedeniyle aldığımız şikayetler de yapılan çalışmayla kısa sürede son bulacak” dedi.

Açtığımız her yeni ulaşım ağı, şehrin yarınlarına yönelik olarak çok büyük bir ihtiyacını da ortadan kaldırdığına dikkat çeken Başkan Demirtaş,” Yol olmayan yere hizmet gitmez. Biz ilçemizin  en ücra mahallemize, şehir merkezindeki en yoğun bölgelere kadar her tarafa yol açıyoruz” diye konuştu.

Muhtar; “ Hizmet Küçümsenecek Bir İş Değil”

Yapılan işin küçümsenecek bir iş olmadığını belirten Tepecik Mahalle Muhtarı Osman Karabıçak,” “Yapılan çalışmayla yağmur ve çamur derdinden kurtulacağımız gibi, ana arterlere ulaşım da kolaylaşacak. Araçlar mahalle içinden uzun yolları dolaşmak zorunda kalmayacak. İlkadım Belediyesi her zaman yanımızda, kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER