banner1014

20 Yardım Tır’ı Atakum’dan Deprem Bölgesine Yola Çıktı

Atakum Belediyesi ile Atakumluların başlattığı yardım seferberliğinde kısa sürede 20 yardım TIR’ı ve diğer araçlar deprem bölgesine yola çıktı.

20 Yardım Tır’ı Atakum’dan Deprem Bölgesine Yola Çıktı

Atakum Belediyesi ile Atakumluların başlattığı yardım seferberliğinde kısa sürede 20 yardım TIR’ı ve diğer araçlar deprem bölgesine yola çıktı. Yüzlerce gönüllünün 48 saat boyunca uyumadan yardım kolisi hazırladığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Biz dayanışmadan yana vicdanlı bir toplumuz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremin ardından dayanışma tüm ülkede büyürken, Atakumlular da Atakum Belediyesi iş birliğiyle örnek bir halk seferberliğine imza attı. 48 saat boyunca uyumayan gönüller sayesinde 20 yardım TIR’ı ile 12 transit, 6 kamyonet, 1 forklift ve jeneratör de afetzedeler için deprem bölgesine yola çıktı. Ayrıca Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 4 teknik eleman ve 2 tekniker Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

“VİCDANLI BİR TOPLUMUZ”

Vatandaşların Atakum Belediyesi ile büyük bir dayanışma içinde olduğunu söyleyen Başkan Deveci, “Burada çalışanların hepsi gönüllü. Yüreklerinden kopanları az ya da çok getiriyorlar. Öğrenciler, öğretmenler, kadınlar, erkekler, doktorlar, tatilde olanlar gelip burada çalışıyorlar. Eşyaların tasnifinde, kutulanmasında ve TIR’lara yüklenmesinde yardımcı oluyorlar. Dün sabaha kadar çalıştılar, önceki gün de öyleydi. Dün burada 600-700 gönüllü vardı, bugün görüyorum ki yine o kadar. Biz dayanışmadan yana vicdanlı bir toplumuz. Bu acı ve felaket bizim vicdanımızı, yüreğimizdeki insan sevgisini ortaya çıkardı. Dilerim devam eder” diye konuştu. 

“ORADA HER ŞEYE İHTİYAÇ VAR”

Bölgede ihtiyaç oldukça desteğe devam edeceklerini ifade eden Başkan Deveci, “Orada her şeye ihtiyaç var. Evleri yıkılmamış bile olsa kimse evine gidemiyor. Mutfağında sıcak bir çorba pişiremiyor. Gıda ve daha çok çadıra ihtiyaç var. Ekipmanlar için müteahhitler bizimle iletişime geçiyorlar. Biz bölgeden aldığımız bilgiyle hangi iş makinasına ihtiyaç varsa aktarıyoruz” dedi.

“BU ÇOCUĞUN YÜREĞİNDEN

DERS ÇIKARILMALI”

Başkan Deveci, bir belediye personelinin kızıyla yaşadığı duygusal anları da şu şekilde paylaştı: “Dün bir belediye personelimizin kızı, babası tam evden çıkacakken elinde poşetle gelip ‘Baba bunu deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştır’ demiş. Babası asansörde poşeti açtığında kızının kendi montu olduğunu görmüş. Bunu tüm Türkiye duysun. Bu çocuğun yüreğinden, temiz kalbinden kendisine ders çıkarsın.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER