banner1028

Büyük Anadolu Hastaneleri İkiztepe Sağlık Zirvesi'nde

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi tarafından düzenlenen İkiztepe Sağlık Zirvesi'ne katılım sağladı.

Büyük Anadolu Hastaneleri İkiztepe Sağlık Zirvesi'nde

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi tarafından düzenlenen İkiztepe Sağlık Zirvesi'ne katılım sağladı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesince düzenlenen "İkiztepe Sağlık Zirvesi" Türkiye'deki sağlık sektörü temsilcilerinin yanı sıra farklı ülkelerden 100'ün üzerinde firmayı da biraraya getirdi.

Samsun'un ilk kurulan özel hastane özelliği taşıyan Büyük Anadolu Hastaneleri, zirveye kurduğu stanttaki yetkilileri ile katılımcılara 26 yıllık tecrübesiyle sağlık alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İkili görüşmelerinde yapıldığı zirvede, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Rus Federasyonu, Taşkent, Özbekistan ve Moldovalı gibi  Ulusal ve uluslararası çok sayıda yabancı katılımcı yetkililerine, ülkemizde ve Samsun’da gerçekleştirilen sağlık çalışmaları, teknolojik altyapı ve sağlık turizminde sağlanan hizmetlerimizin sunumları gerçekleştirildi.

Sağlık Zirvesinde ayrıca birçok öğretim görevlisi ve uzmanın gerçekleştirdiği seminerlerle Ülkemiz ve yurtdışından gelen katılımcılara güncel sağlık teknolojileri, Sağlık Hizmetlerinde Yapay Zekâ, Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri, Sağlık Hizmetlerinde Kümelenme, Sağlık Teknolojileri ve İnovatif Araştırmaları gibi çok sayıda sunumlar gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin de katıldığı anlatımlarda, yeni nesil hekimlerin de farkındalıklarına katkı sağlaması amaçlandı.

Yapılan görüşmeler sonrası Büyük Anadolu Hastaneleri Merkez binasında tanıtım gezisi, ardından da akşam yemeği verildi. Sağlık turizmine verilecek olan destek ile ülke ekonomisine ve milli sermayeye katkı sağlayacak olan anlaşmalarla, görüşmelerin sağlandığı kurumların yönlendireceği hastalar ülkemizin gelişmiş tedavi imkanlarına sahip olabilecekler.

Sağlık zirvesi sonucunda görüşmelerin gerçekleştirildiği ülke temsilcileri ve sağlanan anlaşmalarla ilgili bilgi veren Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Yasemin Turan, “Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi tarafından düzenlenen İkiztepe Sağlık Zirvesi'nde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve ilimiz için çok önemli bir programa imza atıldı. 3 gün boyunca hem ulusal hem de uluslararası katılımcılar ile verimli görüşmelerde bulunduk.

Bu zirvenin gerek ülkemize gerekse şehrimize kalıcı yatırımlar, istihdam alanları ve ekonomimize büyük destekler oluşturacağına inanıyorum.

Büyük Anadolu Sağlık Grubu olarak bizler de bu yatırımlara katkı sağlamak, ülkemizin gelişen sağlık sektöründe güncel motivasyonlarla hem ülkemize hem de şehrimize fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Bu anlamda ülkemiz ve ilimiz sağlık turizminde önemli mesafeler kat etmiştir. Bugün hastanelerimizde 43 farklı ülkeden hastaya hizmet verebilme imkanına sahip olmanın gururunu yaşarken, bu çalışmaları daha fazla ülkeye ve insana taşıyabilmeyi amaçlamak adına çok çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER