banner1028

Young European Socıalısts'in (yes) Yaz Kampı Foça'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları'nın tam üyesi olduğu Young European Socialists (YES) (Avrupalı Genç Sosyalistler) 2013 yaz kampını İzmir'in turistik ilçesi Foça’da gerçekleştirecek.CHP Gençlik Kolları'nın girişimleriyle...

Young European Socıalısts'in (yes) Yaz Kampı Foça'da
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları'nın tam üyesi olduğu Young European Socialists (YES) (Avrupalı Genç Sosyalistler) 2013 yaz kampını İzmir'in turistik ilçesi Foça’da gerçekleştirecek.

CHP Gençlik Kolları'nın girişimleriyle yaz kampını Türkiye’de gerçekleştirme kararı alan Sosyalist Enternasyonal'in gençlik yapılanması YES, bu yıl 14-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında, tüm üye örgütleri ile birlikte siyasi çalıştaylarını ve konferanslarını Foça’da verecek.

CHP İzmir İl Gençlik Kolları'nın ev sahipliğinde Foça'da gerçekleşecek yaz kampına; aralarında Yunanistan, İspanya, Fransa, Belçika, İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden 500 genç katılacak. CHP Gençlik Kolları’nın yaptığı açıklamaya göre, Avrupa’nın önde gelen sosyalist siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum örgütü önderlerini ağırlayacak olan kamp basına ve halka kapalı gerçekleştirilecek. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde tutulacağı kamp boyunca Foça’da kültür turları da yapılacak.

Ana teması; 'Gezi Parkı eylemi' ve 'Türkiye’nin demokratikleşme süreci' olan kampa Cumhuriyet Halk Partisi’nden Umut Oran, Gülsün Bilgehan ve Aykan Erdemir gibi isimler de katılım sağlayarak destek verecek. Örgütlenme ve kampanya yürütme gibi eğitimlerin de verileceği kampta, Mısır’da demokratik katılım, İslamofobi, sosyalist ekonomi, Avrupa Birliği’nin geleceği, genç işsizliği gibi konu başlıkları da tartışılarak çözüm önerileri toplanacak.

Avrupalı Genç Sosyalistleri Türkiye’de evinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu bildiren CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, 500 kişinin katılım sağlayacağı gençlik kampı boyunca CHP Gençlik Kolları’nın üst yönetiminin görevlendirildiğini ve Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin YES Yönetim Kurulu'yla bir araya gelmek üzere Foça’da olağanüstü toplanacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER