banner1020
banner978

Mhp Genel Sekreteri Büyükataman’ın Basın Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 19 Mayıs ruhunun 26 Ekim’de Samsun'da yeniden şahlanacağını söyledi.MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, Samsun Milletvekili...

Mhp Genel Sekreteri Büyükataman’ın Basın Toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 19 Mayıs ruhunun 26 Ekim’de Samsun'da yeniden şahlanacağını söyledi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, Samsun Milletvekili Cemalletin Şimşek, Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, MYK Üyesi Oktay Demir, MYK Üyesi Hidayet Vahapoğlu, MYK Üyesi Mehmet Parsak, MYK Üyesi Ruhi Ersoy, MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile birlikte Samsun North Point Hotel’de, “Samsun’da yapılacak olan 26 Ekim 2013 tarihli “Kurtuluş Mitingi”ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İsmet Büyükataman, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 ilde yapmayı planladığımız ‘Milli Değerleri Koru ve Yaşat’ açık hava toplantılarımızın ilkini Bursa’da ‘Kuruluş’, ikincisini İzmir’de ‘Bayrak’, üçüncüsünü Adana’da ‘Vatan’, dördüncüsünü Erzurum’da ‘Birlik’, beşincisini Konya’da ‘Türkçe’, altıncısını Elazığ’da ‘Kardeşlik’, yedincisini İstanbul’da ‘Demokrasi’ temalı olarak ve milletimizin coşkulu katılımı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. “Kurtuluş” temalı sekizinci mitingimizi ise 26 Ekim Cumartesi günü, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milliyetçi kadroların, emperyalist Batı devletleri ile onların içte ve dıştaki kuklalarını işgal edilmiş vatan topraklarından kovmak için başlattıkları kutlu yürüyüşün ilk adımı olan Samsun’da gerçekleştireceğiz” dedi.

“Bizler de Samsun toplantımıza kadar Anadolu’yu karış karış gezmiş ve düzenlediğimiz 7 büyük açık hava toplantısı ile de milletimizin milli duruşundaki kararlılığı görmüş bulunmaktayız” diyen İsmet Büyükataman, “Anadolu ve dahi İstanbul, yeniden dirilişe hazırdır. Tüm ülke yeniden şahlanış için Samsun’dan başlayacak yürüyüşü beklemektedir ve bu yürüyüş Allah’ın izniyle 26 Ekim günü Samsunlu vatanseverlerin göstereceği irade ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yol başçılığıyla başlayacaktır” ifadelerini kullandı.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ’NE ELEŞTİRİ

Başbakan Erdoğan’ın, adına ‘Demokratikleşme Paketi’ dediği ihanet paketini açtığını ileri süren Büyükataman şöyle devam etti: “Başbakan Erdoğan’ın tarihi olarak tarif ettiği sözde Demokratikleşme Paketi, her haliyle milletimiz adına büyük bir utanç vesikasıdır. Başbakan Erdoğan, bu paketi, gerçekten de Türkiye’nin demokratikleşme tarihinin, özellikle de son 11 yıllık buhran döneminin tabii bir sonucu olarak görüyorsa; bu demektir ki, aklını Kandil’de, zekasını da İmralı’da kaybetmiştir. Daha da yürek burkucu olanı ise bu paketin PKK’nın emrivakilerini, tehditlerini, bölücü oburluğunu ve kan tutkusunu tatmine yönelik olarak kaleme alınmış olmasıdır. Bu paket Türk hariç her türlü unsurda etnik fitneye sebebiyet verecek tehlikelerle doludur. Türk'e kefen biçilmeye çalışılmaktadır. Sayın Başbakan Mor Gabriel Vakfı arazisini Süryanilere veriyormuş. Oraları Türk milletinin değilmiş. Acaba İstanbul, Bursa, Edirne illerimiz AKP’nin zihniyetine göre hangi milletin topraklarıdır? Yoksa Bizans’ı yeniden diriltip cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Han adına onlardan özür mü dilenecektir? ‘Demokratikleşme Paketi’ adını verdikleri bu paket Türk milletini bir etnisiteye indirgemekte ve diğer etnisitelere; bölünmeyi teşvik edici tahrikler, hak adı ile verilmektedir. Türk milleti ise AKP iktidarının sihirli oyunlarıyla uyutulmaya çalışılmaktadır. Ancak Türk milleti onların zannettiği gibi uyuyan bir millet değildir. Türk milleti aldatıldığının, kandırıldığının farkındadır. AKP’nin 3. iktidar döneminde zirveye çıkan bu aldatma ve kandırma oyunlarına milletimiz sandıkta cevap vereceğinin sinyallerini vermiştir.

Başbakan ihanet paketini açıklarken, 1839'da Gülhane'de heyecan içinde ferman okuyan aciz devlet adamını andırmıştır. Post-modern Tanzimat Fermanı başbakan tarafından ilan edilmiştir. ‘Kürtçe kanal açtık, ülke bölünmedi; Kürtçe seçmeli ders yaptık, ülke bölünmedi’ diyen AKP zihniyeti, 1923’de tarihe karışan Osmanlı Devleti’nin aslında 1839 yılındaki aciz devlet adamının okuduğu o fermanla yıkılmaya başladığını göremeyecek kadar kör değildir; iktidar bizzat bölünmenin taşeronluğunu bilerek ve isteyerek yapmaktadır. Bu paket, müstemleke anayasasının alt yapısıdır. Mandacı zihniyetin tescilidir. PKK’ya sunulmuş, üzeri şehit kanıyla ciro edilmiş bölünme çekidir.”

Bir milletin yeniden dirilişinin ve şahlanışının adı olan Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı Samsun'da yeniden bu necip milletin kendini manda ve himayeye mahkum etmeye çalışanlardan kurtulacağını öne süren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Tertipler ne kadar fazla olursa olsun, uyanan aziz milletimiz Mahalli İdareler Seçimleri’nde Başbakan ve partisini uyaracak ve aşağıya çekecektir. Türkiye, daha fazla sarsılmadan, zedelenmeden bir an önce AKP iktidarından kurtulmalıdır. Türkiye'nin bağımsızlığına, Türkiye'nin üniter yapısına, Türkiye'nin milli devlet anlayışına, Türkiye'nin toprak bütünlüğüne el uzatılmasına asla müsaade edilmeyecektir. Bu çözülmeyi önlemenin tek yolu milliyetçiliğin tek başına iktidarından geçmektedir. Memleket elden gitmek üzeredir. Bu kötü vaziyete çare bulmak için milletimizle hasbıhal etmeye işbirliği yapmaya Samsun’a geliyoruz. 19 Mayıs ruhu 26 Ekim’de Samsun'da yeniden şahlanacaktır” şeklinde konuştu.

Büyükataman, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda 26 Ekim saat 16.00’da gerçekleştirecekleri “Kurtuluş Mitingi”ne vatandaşları davet etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 15:23
banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER