banner1028

Başbakan Erdoğan, Askon Heyetiyle Görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ile Dolmabahçe Çalışma Ofisinde bir araya geldi. Görüşme sonrası basın açıklaması yapan ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca, “Gezi masumiyetini kaybetmiştir dedik. Eğer...

Başbakan Erdoğan, Askon Heyetiyle Görüştü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ile Dolmabahçe Çalışma Ofisinde bir araya geldi. Görüşme sonrası basın açıklaması yapan ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca, “Gezi masumiyetini kaybetmiştir dedik. Eğer konu başbakanı sandık dışındaki eylemlerle devirmekse Anadolu Aslanları Derneği taraftır ve milli iradeye saygılıdır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ile Dolmabahçe Çalışma Ofisinde bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca görüşmenin içeriği hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Çözüm Sürecine ilişkin ASKON’un bakış açısını içeren bir raporu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını ifade eden Koca, “Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin her sene açıkladığı bir ekonomi raporu sunduk. Bu raporun başlığı Çözüm Sürecinde ASKON ekonomiyi nasıl değerlendiriyor raporu Sayın Başbakan’a sunduk. 2012’nin değerlendirilmesini ve 2013’ün öngörülerini düşüncelerini aktardığımız raporumuzu kendisine takdim ettik. Bu raporun en önemli ayağı, Türkiye’de olmazsa olmaz , en önemli proje Barış projesi diyerek bu raporumuzun içeriğine vurgu yapmış olduk. Ekonomik ve siyasi istikrarın olduğu bir ortamda, barışın olduğu bir ortamda ben inanıyorum ki bu inen çıkan rakamlar bütün insanımıza insan onuruna yapılmış olan en büyük katkı olacaktır” diye konuştu.

Gezi Parkı eylemlerinin masumiyetini kaybettiğini ifade eden vurgulayan Koca, “Gezi masumiyetini kaybetmiştir dedik. Bu yapılan olayların hepsi bir tesadüf olamaz. Ve bunu aradan iki-üç gün geçtikten sonra gördük ki; gerçekten uluslar arası bir manipülasyonun kaynağı ve destekçileri var. Bunun içinde hepinizin ilanımızda fark ettiğiniz gibi şu ifadeyi kullandık son metinde. Dedik ki konu dört tane ağaçsa biz 4 yüz bin tane ağaç dikmeye karar verdik. Eğer konu başbakanı sandık dışındaki eylemlerle devirmekse Anadolu Aslanları Derneği taraftır ve milli iradeye saygılıdır dedik. Bu yaptığımız deklarasyonla birlikte deklarasyonun gereği olarak bizler arkadaşlarımızla birlikte İstanbul’daki Orman Müdürümüzle birlikte bize gösterilen yer çerçevesinde 2 yüz bin tanesi Avrupa Yakasına, 2 yüz bin tanesini Anadolu Yakasına olmak üzere 4 yüz bin ağacı dikmiş olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER