banner1028

Jeneratör

Jeneratörler günümüzde artık hemen hemen her binada bulunan bir elektrik deposudur.

Jeneratör

Jeneratörler günümüzde artık hemen hemen her binada bulunan bir elektrik deposudur. Özellikle yeni yapılmış binalarda elektrik kesintilerinde vs. otomatik kapıların çalışmaya devam etmesi, asansörlerin durmaması ve içerisinde insanların mahsur kalmaması jeneratörler sayesinde olmaktadır. Jeneratör, daha önceden biriktirilmiş olan elektrik enerjisini pil gibi çalışarak haznesinde saklar ve gerekli durumlarda kullanılmasını sağlar. 30 KVA’dan 2000 KVA’ya kadar enerji depolama kapasitesi ideal olan veya mega mağaza gibi yerler için devasa elektrik enerjisi saklama özelliği olan çeşit çeşit jeneratör mevcut.

Yazlık evler, tek katlı veya bahçeli evler, küçük işletmeler, esnaflar için 30 KVA ile 200 KVA arasında bir jeneratör elektrikler yeniden gelene kadar sizi idare eder. Yüksek katlı binalar, orta sınıf mağazalar vb. yerler için 220 KVA ile 500 KVA arası rahatlıkla iş görür. Seri üretim ürünler üreten fabrikalar, alışveriş merkezleri vb. yerler içinse +1000 KVA jeneratörler kullanılması gerekmektedir.

İkamet ettiğiniz yere ya da iş yerinize en uygun jeneratörü alarak siz de hiçbir zaman elektrik kesintilerinden etkilenmeden hayatınıza ve işinize devam edebilirsiniz. Birbirinden farklı ve 1. Sınıf kalite sahip birçok jeneratör için mutlaka ayrıntılı bir araştırmanın içerisinde yer almalısınız.

2. El Jeneratör Fiyatları

Ülkemizde birçok şeyin fiyatlarındaki pahalılık insanları yine birçok ürün konusunda 2. el ürün almaya itiyor. Fiyatlarıyla göz dolduran bir ürün de jeneratördür. Eğer 0 jeneratörler bütçenizi zorluyorsa kendinize 2. el jeneratör alabilirsiniz. 2. el bir jeneratör alırken jeneratörün yaşı, kullanım sıklığı ve performansı gibi önemli şeyleri kontrol etmeyi unutmayın. 2. El jeneratör fiyatları farklı nedenlerden dolayı sürekli bir şekilde güncellenmektedir.

Mümkünse jeneratörü bir ustaya göstererek ne durumda olduğunu ve ne kadar daha kullanım imkanı olduğunu öğrenmek sizin için en iyisi olacaktır. 2. el bir jeneratör aldıktan sonra eskimiş ya da kullanılmaz halde olan parçaları varsa bunları değiştirmek için yedek parçalar alın. Bu sayede jeneratörün kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Sahiplerinden direkt olarak pazarlık ile en uygun ve hasarsız, kaliteli, düzgün kullanılmış ve özenle bakılmış onlarca 2. El jeneratör incelemek ve ihtiyacınız olanı satın almak için mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız!

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER