banner1028

En İyi Klasik Gitar Markaları

En İyi Klasik Gitar Markaları

Müzisyenler ve profesyonel olarak gitar çalmak isteyen bireyler performansı yüksek, kullanımı zevk verecek gitar kullanmak ister. Özellikle profesyonel anlamda enstürman çalmak isteyenler iyi marka gitarları tercih eder.

19 perdeden oluşan klasik gitarlarda en iyi ölçüm genellikle tellere vurulduğunda 3.5 oktav ses genişliği elde edilmedir. Yeni başlayanlar genellikle 6 telli klasik gitar kullanır. Ancak müzisyenler 19 perdeli, 12 telden oluşan klasik gitar kullanabilmektedir.

Klasik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gitarın türüne göre alındıktan sonra akortların düzenlenmesi gerekir. Özellikle seslerin tok, net çıkması en önemli kriterler arasında yer alır. Gitarları kolay bir şekilde akort ayarı yapmak için özel akort cihazlarından faydalanılabilir. Akortlar dörtlü aralık şeklinde yapıldığında daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

İyi bir klasik gitar almak isteyen bireyler bütçelerini biraz daha yüksek olarak belirlemelidir. Belirli fiyat aralığı belirlendikten sonra alınabilecek en iyi klasik gitar araştırılabilir. Gitarın nelerden yapıldığı kalitesini belirleyen en önemli göstergedir. İyi kaliteli klasik gitar gül ağacı ya da yapısında abanoz ağacının malzemesinin fazla olduğu gitarlardır.  Ses tablası sedir ve ladin ağacından elde edilirse klasik gitarın sesi daha kaliteli çıkar. Aynı zamanda gitar tellerinin uzun olmaması gerekir. Aksi halde çalarken zorlanılır ve istenilen performans elde edilemez.

Hangi Klasik Gitar Daha İyi?

Gitar çalmaya yeni başlıyor ve kursa gidiyorsanız öncelikle başlangıç için daha uygun fiyatlı gitarlar tercih edilebilir. Sonrasında daha kaliteli klasik gitarlara geçiş yapılabilir. En iyi klasik gitar markaları şunlardır:

  • Barcelona LC 3900 Klasik Gitar: Uygun fiyatlı, yüksek performanslı bir gitardır. Yeni başlayanlar için uygundur.
  • Camps Klasik Gitar: Kendi içinde birçok türü vardır. Aynı zamanda elektro gitar çalmak için alıştırma yapılabilecek türde bir gitardır.
  • Fender ESC 105 Klasik Gitar: İnce sapa sahiptir. Tutumu, çalması daha pratiktir. Fender elektro ve klasik gitar türünde ün salmış bir markadır. Klasik gitarda perdeleri birbirine yakındır.
  • Yamaha C40 Klasik Gitar: En sık tercih edilen klasik gitar C40 ve C30 olarak bilinir. Uzun süre sorunsuz şekilde kullanılabilir.
  • Alhambra: Marka birçok gitar çeşidi barındırır. 6P klasik gitar, 3C klasik gitar,  Z-Nature en sık tercih edilen modeller arasındadır.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046