banner1020
banner978

Akdeniz ve Ege’nin keyfini yaşamak için mavi yolculuk rotaları

Akdeniz ve Ege huzurun ayrıca sakinliğin diğer adıdır. Alaturka Yacthing bu eşsiz yerleri size keyifliyolculuklar yaşatarak tanımanızı sağlıyor.

Akdeniz ve Ege’nin keyfini yaşamak için mavi yolculuk rotaları

Akdeniz ve Ege huzurun ayrıca sakinliğin diğer adıdır. Alaturka Yacthing bu eşsiz yerleri size keyifliyolculuklar yaşatarak tanımanızı sağlıyor.

Tertemiz plajlar, eşsiz güzellikte ki koylar, yeni rotalar… Hemen herkesin düşüncesinde olan mavi tur denilince akla birden fazla alternatif gelir. Akdeniz ve Ege’nin eşsiz güzelliğinin en iyi şekilde yansıtıldığı bu programlarda yeni rotalar belirleyip, yeni yerlere yolculuk herkesin isteyeceği olgudur. Denize açılmanın verdiği keyifin yanına açık havanın sunmuş olduğu güzellikler de eklenince insanda pozitif enerjiler meydana geliyor.

Mavi yolculuklar genellikle popüler ve etkileyici bölgeler üzerine yapılmakta. Bununla birlikte listelenmiş rotalar, eşsiz adalara doğru yol alma iç güdüsü ve bununla birlikte denizin ve çam ormanlarının muhteşem büyüsü eşsiz ve harika bir tatilin ilk adımı olarak insanın karşısına çıkar. Umarsız esen rüzgarın, tertemiz suların ve güneşin bol olduğu bu ortamlarda geçireceğiniz zaman, hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimlerin en güzeli olacaktır. Muhteşem koy ve dağlara uzanan ormanlara bakarak dinlenmeyi tercih ettikleri bir numaralı tatil imkanı olarak mavi yolculuklar sayesinde denizin ve kumsalın büyülü dokusu sonuna kadar hissedilir.

Türkiye’de Ege ve Akdeniz sahillerinde sıklıkla gerçekleştirilen bu deneyimler için birden fazla hareket merkezi bulunuyor. Ege kıyılarında yapılacak mavi yolculuklar genellikle eşsiz koyları ve plajları size gösterirken, Akdeniz kıyılarında tarihi ve kültürel miraslar da gezi alanınıza dahil oluyor.

Başlıca gezi programları arasında yer alan bölgelerin tamamına yakını, gerek tarihi gerekse de doğasıyla diğer bölgelerden kendini soyutluyor. Türkiye kıyılarında onlarca güzel koya uğrayan mavi yolculuk tekneleri, aynı uygulamayı Yunan adalarında da gerçekleştiriyor.

Mavi yolculuğun tutulmasında ki en önemli unsurlardan birisi vermiş olduğu keyif ve huzurlu bir tatil anlayışıdır. Zira, çoğu insan bölgenin eşsiz doğasını gezmek ve aynı zaman da huzur aramak için bu yolculukları denemektedir. Günü birlik turlardan ziyade uzun süreli ve konaklamalı turların daha çok rağbet gördüğü ülkemiz de, her bölgenin kendine münhasır bir güzelliğiyle karşılaşıyorsunuz.

Mavi yolculuklar için birden fazla hareket noktası bulunuyor. Tercihiniz ege koylarında gezmekse Bodrum, Marmaris, İçmeler gibi tatil yörelerinde günü birlik veya uzun süreli yolculukları tercih edebilirsiniz. Bodrum, Marmaris ve İçmeler gibi merkezlerden başlayan mavi yolculuklar sırasıyla Didim, Datça, Yunan adalarını gezip tekrar dönüş yapıyor. Ülkemizin en huzurlu bölgelerinden birisi olan Datça, bu konuda mavi turlara önemli bir ev sahipliği yapıyor. Hayıtbükü, Palamutbükü, Selimiye, Orhaniye gibi doğa harikası koylara sahip olan Datça, gerek yurt içi gerekse de yurt dışı turların önemli ve uğrak bir mekanı konumuna ulaşmış. Özellikle huzurlu ve sakinliği arayanların tercihinde yer alan bu güzergahta hem eşsiz koyların keyfini sürebilir, hem ince altın renkli kumlar ile denizin birleştiği alanlarda yüzebilir veya da muhteşem görüntülere şahitlik edebilirsiniz.

Akdeniz kıyısında başlayan mavi yolculuklar ise biraz daha farklılıklar ortaya çıkarır. Burada ki turların önemli güzergahı arasında doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi eserler de bulunur.

Antalya’nın ilçeleri arasında yer alan Fethiye, Kemer, Kaş gibi limanlardan kalkan mavi tur yolculukları, doğal güzellikler olarak Ölüdeniz’i ilk rota olarak seçer. Sırasıyla Kelebekler vadisi, Kekova antik kenti gibi bilindik yerlere uğrayan mavi turlar, sonrasında ise rotasını yunan adalarına çevirir. Gidiş ve geliş güzergahında birden fazla koya, plaja ve doğal güzelliği barındıran eşsiz manzaralı yerlere uğrayan bu turlar, birden fazla gün süren yolculuklara ev sahipliği yapar.

Her ne olursa olsun, Ege veya Akdeniz bölgesine yapılacak  yolculuklarda, mavi turlar en az bir kere denenmelidir. Bu sayede hem Akdeniz’in, hem Ege’nin tüm koylarını birkaç günde dolaşma fırsatı yakalayabileceğiniz gibi tarihi eserlerini de hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Tur programına başlamadan önce eğer araştırma içerisine girdiyseniz, size faydası olacak ve güzergahınızın kesinleşmesini sağlayacak Siteye buradan  bakabilirsiniz.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 10:01

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER