banner1014

Vali Dağlı; “Vatandaşlarımızın Yaşam Koşullarının İyileştirilmesini Amaçlıyoruz”

Samsun’un 17 ilçesinin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit ediliyor.

Vali Dağlı; “Vatandaşlarımızın Yaşam Koşullarının İyileştirilmesini Amaçlıyoruz”

Samsun’un 17 ilçesinin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit ediliyor.

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, “Güçlü aile ve mutlu bireylerden oluşan, çalışan ve üreten müreffeh bir Samsun” vizyonu ile çalışmalarına devam ediyor.

2016 yılında hizmete giren Aile Sosyal Destek Programı kapsamında, talep odaklı hizmet sunumunun yanı sıra arz odaklı hizmet sunumunu içeren çalışmalar da yürüten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, ailelerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip doğru yönlendirmeler yaparak, sorunlarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümler bulmayı hedefliyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden faydalanabilmesi için İl Müdürlüğüne gelmesi beklenmeden, kapı kapı dolaşarak devletimizin sosyal hizmet ve politikaları doğrultusunda bilgilendirilmeleri amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında, 2020 yılı içerisinde İlimizde 8.478 hane ziyaret edilerek, 6.865 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir. ASDEP’in başladığı tarih olan 2016 yılından bu yana 46.020 hane ziyaret edilerek 42.627 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Alanında uzman 41 personelimiz tarafından 17 ilçemizin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımız tespit edilmekte, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Özellikle dezavantajlı vatandaşlarımız başta olmak üzere bu hizmetlerden haberdar olmayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerini tek tek dolaşmak suretiyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veriyor, sorunlarının çözümü için gerekli işlemleri başlatıyor, vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin usta
Engin usta - 3 yıl Önce

Beni de gelin araştırma yapın lütfen çünkü malül maaşı almama rağmen geçinemiyorum engelli raporum yüzde. 95 devletin hiç bir kurumudan faydalamıyorum

SIRADAKİ HABER