banner1028

Özel Sporcularımızdan 4 Altın Madalya Daha

Fransa'da düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci gününde özel sporcularımız 4 altın madalya daha kazandı.

Özel Sporcularımızdan 4 Altın Madalya Daha

Fransa'da düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci gününde özel sporcularımız 4 altın madalya daha kazandı.

Fransa'da düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci gününde özel sporcumuz Esra Bayrak Uzun Atlamada 5.49 m derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanırken, 60 metrede ise derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak ikinci altın madalyasını elde etti. Bayrak bu sonuçlar ile 5.49’luk atlayışı ile Tokyo Paralimpik Oyunları sıralamasında ilk 5. sıraya yükseldi ve dördüncü kez 60 Metrede Avrupa Salon Şampiyonu olarak bir rekora imza attı.

Kadınlar 4x200 metre bayrak yarışında altın madalya Türkiye’nin oldu.

VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında 4x200 Metre Bayrak yarışında Esra Bayrak, Edanur Akın, Fatma Damla Altın ve Muhsine Gezer’den oluşan Özel Sporcular Milli Takımımız Fransa ve Ukrayna'yı geride bırakarak Avrupa Şampiyonu olup altın madalyayı ülkemize kazandırdılar.

Özel Sporcu Edanur Akın; 3000 Metre yürüyüşte 24.16,23’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olurken, 60 Metrede 9.05’lik derecesi ile Avrupa Dördüncüsü oldu.

                                                            

Özel Sporcu Fatma Damla Altın; 60 Metre Engellide 11.49’luk derecesi ile gümüş madalyanın sahibi olurken, Uzun Atlamada ise 5.04 m derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.

                               

Özel sporcu Muhsine Gezer; 800 metrede 2.39,03'lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonada Kadınlar Gülle Atmada Mihriban Korkmaz 11.92 m ile Avrupa dördüncüsü olurken bir diğer sporcumuz Eda Yıldırım 11.71 m derecesi ile Avrupa beşincisi oldu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER