banner1028

Kızılay Çalışma Kampı Heybeliada'da Gerçekleştirildi

Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı, Heybeliada'da gerçekleştirildi.

Kızılay Çalışma Kampı Heybeliada'da Gerçekleştirildi

Türk Kızılay Kadın Teşkilatı Tematik Çalışma Kampı, Heybeliada'da gerçekleştirildi. Samsun'dan, Atakum Kızılay Kadın Şube Başkanı Sevinç Deniz'in katıldığı çalışma kampında Türkiye genelinde şubelerde faaliyet gösteren 115 kadın teşkilat başkanı yer aldı.

Türkiye genelinde şube faaliyetlerinde kadınların aktif rol alması ve çalışmalara etkin şekilde katılım göstermeleri için çeşitli etkinlikler organize eden Türk Kızılay, bu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. İstanbul Heybeliada’da gerçekleştirilen Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampı'na 1. devrede 55, 2. devrede ise 60 kadın başkanı katılım gösterdi.

Samsun'dan kampa katılan Atakum Kızılay Kadın Başkanı Sevinç Deniz, 12 gün süren kaptaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çalışma kampının son derece faydalı geçtiğini ifade eden Sevinç Deniz, "Kamp boyunca katılımcılara Kızılay Kadın Teşkilatlanma Modeli, Gönüllü Yönetim Sistemi, Sosyal Medyayı Etkin ve Etkili Kullanma, Uygulamalı İlk Yardım ve Sağlıklı Beslenme Semineri gibi eğitimler verili. Ayrıca gelir getirici faaliyetler kapsamında “Geri Dönüşüm Malzemelerinden Hediyelik Tasarlama” atölyesi de gerçekleştirildi" dedi.

Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü; "Kamp süresince katılımcı Kızılay Kadın Başkanları ile 4 oturum halinde Çalıştay toplantısı gerçekleştirdik. Böylece iyi uygulama örnekleri sunumlar halinde paylaşıldı. Eğitim ve çalıştay faaliyetlerinin yanı sıra halk oyunları, drama, müzik ve görsel sanatlar istasyonları, yöresel gece düzenlenerek ortak etkinlikler de yapıldı. Tüm katılımcılara katılım belgesi takdim edildiği çalışma kampında, geçtiğimiz yıl vefat eden eski Samsun Kızılay Başkanımız Habib Demirel de anıldı."

Türk Kızılay yöneticilerinin de ilgiyle takip ettiği kampa Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Meriç Yılmaz, Şubeler Yönetişim Ofisi Başkanı Şemsi Kamile Canbay, Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin ve Gönüllü Yönetimi Direktörü Nurdal Durmuş da katılarak Kızılay Kadın Başkanlarıyla bir araya geldi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER