banner1028

Karaaslan’dan Samsun’a Adli Tıp Grup Başkanlığı Müjdesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’a Adli Tıp Grup Başkanlığı yapılacağı müjdesini verdi.

Karaaslan’dan Samsun’a Adli Tıp Grup Başkanlığı Müjdesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’a Adli Tıp Grup Başkanlığı yapılacağı müjdesini verdi.

Adli Tıp Grup Başkanlığı için proje ihalesinin gerçekleştirildiğini belirten Karaaslan projeyle Grup Başkanlığı, Kimya İhtisas Dairesi ve Morg İhtisas Dairesi Başkanlığı kurulacağını açıkladı.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Karaaslan, “Adli Tıp Grup Başkanlığı, İlkadım ilçemizde inşa edilecek ve 10 bin 265 metrekare kapalı alana sahip olacak. Bu yılın sonunda projenin tamamlanmasını, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde ise inşaatına başlanmasını planlıyoruz. Samsun Adli Tıp Grup Başkanlığı faaliyete geçtiğinde sadece şehrimize değil çevre şehirlere de hizmet verecek olup, Bölge Adliye Mahkemesi ile birlikte Samsun’un adli bakımdan da merkez şehir olma kimliğini daha da güçlendirecektir. Ülkemizdeki 10 Adli Tıp Grup Başkanlığı’ndan birisi olacak olan Başkanlık faaliyete geçtiğinde, şehrimiz ve çevre şehirlerdeki yargı süreçlerini hızlandıracak, vatandaşımızın ve yargı camiasının adli tıp raporu beklemekten kaynaklanan mağduriyetlerinin giderilmesine katkı sunacaktır. Davaların daha hızlı karara bağlanması sağlanacaktır. Ülkemizde her alanda en ileri reformları gerçekleştirdiğimiz son 18 yılda adalet hizmetlerine erişim ve davaların hızlı karara bağlanması noktasında SEGBİS ve en son e-duruşma dâhil, önemli hizmetleri hayata geçirdik, geçiriyoruz. AK Parti olarak bu alanda attığımız adımların son halkası olan Samsun Adli Tıp Grup Başkanlığı’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Adalet Bakanlığımıza sürece verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Adli Tıp Grup Başkanlığı’nın Samsun’a kazandırılmasının yanında, şehrimizin talep ettiği tüm projeleri bir bir hayata geçirmek için tüm milletvekillerimizle birlikte AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER