banner1014

İş İnsanı Şevki Yılmaz CHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Samsun’un Bafra ilçesinde İş İnsanı Şevki Yılmaz; CHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

İş İnsanı Şevki Yılmaz CHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Samsun’un Bafra ilçesinde İş İnsanı Şevki Yılmaz; CHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

İş insanı Şevki Yılmaz; Cumhuriyet Halk Partisi Bafra ilçe teşkilatı önünde toplanan partililerin coşkulu alkışları ve tezahüratları altında bir konuşma gerçekleştirdi. Miting havasında gerçekleşen Milletvekili Aday Adaylığı açıklama programına CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Bafra İlçe Örgütü, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aday Adaylığı programında konuşan CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, Bafra ilçesinde vatandaşların yaşadığı sorunlardan bahsederek, iktidara geldiğimizde tüm bu sorunları çözeceklerini belirtti.

CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Şevki Yılmaz da yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet Halk Partisine gönül verdim. İnşallah bundan sonra da çıkacağımız yolda genel merkezimiz uygun görürse inşallah milletvekilliği nasip olursa birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

18 yaşında CHP’ye üye olarak Gençlik kollarında siyasete başladığını söyleyen İş İnsanı Şevki Yılmaz, “Değerli dostlar; Şevki Yılmaz, 1968 doğumlu, Örencik Köyünden. İlkokulu Örencik Köyünde okuyan sonra 18 yaşında gençlik yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan bir arkadaşınızım. İlk olarak gençlik kollarında görev yaptıktan sonra dediler ki Şevki Yılmaz’da bir ışık var. Biz buna hemen ilçe yönetimine alalım. Ben, 5 yıl CHP Bafra ilçe yönetiminde görev yaptıktan sonra ilçe başkanlığına aday oldum ve bu görevi de 10 yıl süre ile yaptım. Ondan sonra yetmedi Şevki Yılmaz’a, şu anki mevcut Başkan Fatih Bey ile birlikte CHP Samsun İl Başkan Yardımcılığına geldim. Sonra bu da bize yetmedi, aday adayı olalım dedik ve aday adayı olmak için de sizin karşınıza geldim.

Değerli dostlarım; Allah nasip ederse eğer Bafra bölgesinden Cumhuriyet Halk Partisi eğer bizi çıkarabilirse ben değil biz gideceğiz Ankara’ya. Size söz veriyorum söz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde çiftçi kazanacak, esnafımız kazanacak, emeklimiz kazanacak, memurumuz kazanacak. Bafra’mız kazanacak diyorum.

Değerli arkadaşlarım Bafra oldu mega bir köy. Sevgili Başkanım 5 yıldır burada görevde. Allah nasip eder ise 14 Mayıs'ta iktidara geldiğimiz gün 31 Mart'ta da onu indirmekte nasip olacak. Bafra’ya buradan söz veriyorum. Belediyeyi de alacağız, belediyeleri alacağız. Yakakent’ten başlayacağız, Terme’ye kadar bütün belediyeleri alacağız.

Milletvekili olursam Allah nasip ederse uyumlu çalışmalar içinde olacağım. Ticaret Odasının sorunu varsa onları boynumun borcuymuş gibi Ankara'da meclise taşıyacağım. Ziraat Odasının bir sorunu olduğunda onların sorunu benim sorunum, Bafra'nın sorunu diyeceğim onlara Meclis’te yol bulacağım. Bafra bugüne kadar sahipsiz kaldı ama bu saatten sonra artık Şevki Yılmaz var.

Değerli Genel Başkanım çıkmış olduğu yolda Allah nasip ederse Cumhurbaşkanı adayı değil Cumhurbaşkanımız olacak. Ben bunu bugün burada gördüm. Ben buna inandım. Sizin de inanmanızı istiyorum ve geçecek 14 Mayıs’a kadar durmak bize haram olsun.

Sevgili arkadaşlarım ben lafı çok uzatmak da istemiyorum ama sizi de gördüm bırakmak istemiyorum. Sizlere çok çok teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacağımız şu 50 gün içinde tek başıma Şevki Yılmaz bir şey yapamaz. Sizlere ihtiyacım var. Birleşe, birleşe büyüyeceğiz. 14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz.

Benim Söylemeden geçemedim bir sloganım var. Onu da söyleyeyim: Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar yapmadan, Bafra Belediyesini de almadan, Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapmadan Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidar yapmadan, Bafralı birini de milletvekili yapmadan ölmek bana haram olsun. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün beni burada yalnız bırakmayan, işi olup gelemeyen tüm gönüldaşlarıma sevgiler, saygılar çok sağolun.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER