banner1020
banner978

Büyük Memur-Sen Buluşması Samsun'da Gerçekleşti

Samsun Valisi Osman Kaymak, 03.05.2019 Cuma günü saat 20.30’da Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Büyük Memur-Sen Buluşması'na katıldı.

Büyük Memur-Sen Buluşması Samsun'da Gerçekleşti

Samsun Valisi Osman Kaymak, 03.05.2019 Cuma günü saat 20.30’da Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Büyük Memur-Sen Buluşması'na katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız yaptığı açılış konuşmasında, “Kıymetli misafirlerimiz kuruluş felsefesinde mazlumun, mağdurun dili, dini, ırkı, mezhebi olmaz diyerek herkesi kucaklayan, kuşatan hak arama ve özgürlük mücadelesinin merkezi olan Memur-Sen Samsunumuzda 22 bin üyesi ile 1 milyon 300 bin vatandaşımızın refahı için Büyük Türkiye hedefi için çabalamaktadır.” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Arkadaşlar, sendikacılık geçekten son yıllarda bizim hayatımızda önemli yer tutuyor. Memur-Sen her zaman devletimize yol gösterici oldu. Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyoruz. Allah ona rahmet eylesin.

Samsun Türkiye’nin önemli kentlerinden birisidir. Karadeniz Bölgesi'nin amiral gemisidir. Arkadaşlar bu şehre hizmet ederken birlikte olmak durumundayız. Herkes işini en iyi şekilde yapacak. Şehirdeki kamu hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesinde hep beraber sorumluyuz. Biz halkımıza hizmet için varız. Makamlar gelip geçicidir. İşini iyi yapmıyorsan, alın terini hak etmiyorsan, kazancını helal kazanmıyorsan evinde huzur olmaz.

Her meslekte ülkesini sevmek, işinin hakkını verme konusunda şuurlu duruş, meslek hayatımızda ve ülkemize hizmet etmede önemli rol gösterici olacaktır. Ben Memur-Sen Genel Başkanını şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Sizlerle birlikte çalışmaktan Samsun olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Samsun benim için çok önemli bir kenttir.  19 Mayıs 1919’un 100. Yılı içerisindeyiz. İlimizde çok ciddi çalışmalarımız var. 19 Mayıs  günü ise Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimize teşrif etmesi söz konusudur.

Ülkenize ve ilinize yönelik görüş ve önerileriniz varsa işinizi en iyi şekilde yapmanız ve önerilerinizi paylaşmanızı istiyoruz. Onun için biz her zaman sizlere açığız. İnşallah daha güzel Samsun, daha mutlu Samsun ve güçlü Türkiye için el ele verelim diyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Memur-Sen'in sorunlardan beslenmek değil, çözümlerle güçlenmek, kolayı değil, doğru olanı yapmak için 27 yıldır çalıştığını ve Memur-Sen'in ilkesel değerlerinden ve tarzından hiç taviz vermediğini söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı konuşmasında, "Memur-Sen, sendikacılığı diğerlerine göre değil, değerlerine göre yapıyor. Bu ülkeye katkı sundu. Memur-Sen 27 yıllık sendikal tarihinde hiçbir zaman kaldırım taşı sökmemiştir. Esnafın camını çerçevesini hedef almamıştır. 27 yılık sürecimizde hep milletimizin yanında olduk. Hep millet ile bir olduk. Milletimizle kavga etmedik. Çünkü Memur-Sen, erdemli bir harekettir." dedi.

Memur-Sen'in sorunlu sendikacılık anlayışında değil, sorumlu sendikacılık anlayışını sürdürdüğünü vurgulayan Yalçın, ülkeye borçları bulunduğunu söyleyerek. '' Bizim derdimiz millettir. Biz bu ülkeye katkı sunduk. Milletin lehine en onurlu sendikacılık faaliyetleri sürdüren bir sendikayız. Ülkede yaşanan olaylara hesabi değil, hep hasbi yaklaşan bir sendika olduk. Sendika olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında olduk. Ayrıca sendika olarak üyelerimizin açlık ve yoksulluk sınırı arasında ücret alma mahkûmiyetini bitirmek, refah sınırında ücret almasını sağlamak için çalışıyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a günün anısına lale işlemeli tablo hediye etti.

Memur-Sen Buluşmasına ayrıca, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 11:53

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER