banner1014

Başkan Sandıkçı: “Vatandaşımız İlçesine Sahip Çıkıyor"

Başkan Sandıkçı, “Başkana Soru-Yorum” programının ikinci bölümünde vatandaşın sorularını cevapladı.

Başkan Sandıkçı: “Vatandaşımız İlçesine Sahip Çıkıyor"

Başkan Sandıkçı, “Başkana Soru-Yorum” programının ikinci bölümünde vatandaşın sorularını cevapladı.

Her Pazar günü Canik Belediyesi’nin YouTube kanalında yayınlanan “Başkana Soru-Yorum” programının bu haftaki bölümünde vatandaşın sosyal medya üzerinden yönelttiği soruları cevaplandıran Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, programa gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bu haftaki çekimin Canik Meşe Orman Parkı'ndaki Zübeyde Hanım Konağı'nda gerçekleştirildiği “Başkana Soru-Yorum” programında kamera karşısına geçen Başkan İbrahim Sandıkçı, program aracılığıyla halk ile kurulan etkileşimi “Demek ki vatandaşımız ilçesine sahip çıkıyor ve ilçemizin gelişmesi adına bize katkı sağlıyor” şeklinde ifade etti.

"Ortak aklı önemsiyoruz”

Programda vatandaşlardan gelen olumlu yorumların yanı sıra eleştirel yorumları da titizlikle ele alıp değerlendiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Sadece olumlu gelişmeleri dile getiren değil, varsa eksikliklerimiz onları da bize söyleyecek dostlarımıza ihtiyacımız var” diye konuştu. İlçeye yapılan hizmetlerin vatandaşa sağlıklı şekilde duyurulması ve eksikliklerin rahatça dile getirilebilmesi adına bu tür programlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Başkan Sandıkçı şunları söyledi: “Şeffaflığı ortaya çıkarmak, bilgi kirliliğini önlemek için bu programa ihtiyaç vardı. Bizim de istediğimiz buydu aslında. Çünkü insanların yanlış kanaatte bulunmaları bilgi kirliliğinden kaynaklanmaktadır. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu şeffaflığı ortaya koymaya çalıştık."

Tüm Soruları Cevapladı

Her yaştan katılımcının yönelttiği tüm soruları içtenlikle cevaplandıran Başkan İbrahim Sandıkçı, “Romantik misiniz?” sorusuna, “Bu aslında başkasının cevaplandırması gereken bir soru; ama galiba romantiğim” şeklinde cevap verdi.

“Cimri biri misiniz Başkanım"

Vatandaşın, “Kredi kullanmadan belediyenin tüm borçlarını ödediğinizi söylediniz. Acaba cimri biri misiniz?” sorusuna Başkan Sandıkçı, "Tasarruf yaptık, kaynaklarımızı yerinde kullandık. Yeni kaynaklar ürettik. Bu şekilde hem borç kapattık hem de hiç kredi kullanmadık. Bunun adı cimrilik değil, tasarruf. Çünkü hiçbir kaynak sınırsız değildir. Dolayısıyla tüm kaynaklarımızın bir gün bitebileceğini düşünerek hareket etmek zorundayız” şeklinde cevap verdi.

“İlçenin Kentsel Dönüşümü tamamlanacak"

İlçedeki Kentsel Dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, konuyla ilgili vatandaştan gelen soruyu, "Yeni Mahalle'deki Emlak Konut'un inşaatları yüzde seksen oranında tamamlandı. Planlamada bir aksama olmazsa Emlak Konut bu yıl sonu binaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na teslim edecek. Bakanlığımız da değerlendirmesini yaptıktan kısa süre sonra vatandaşlarımızı binalarına kavuşturacağız. Hemen akabinde de Soğuksu Mahallesi'nin Kentsel Dönüşümüne başlayacağız. Tabi Kentsel Dönüşümle birlikte bir an önce ilçede Yerinde Dönüşümü de başlatmak istiyoruz. Bununla alakalı da göreve gelir gelmez hemen tüm ilçede imar çalışmalarına başladık. Canik'te yaklaşık 2400 hektarlık bir imar çalışması yaptık. Ciddi de emek harcadık. İnşallah Yerinde Dönüşümü de başlatarak daha müreffeh bir ilçeye kavuşacağız” diye yanıtladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in Canik ilçesinin gelişimine büyük önem verdiğine dikkat çeken Başkan Sandıkçı, ilçenin yollara, alt yapıya, yeni yatırımlara kavuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkısı bulunduğunu ifade etti.

“Kişiyi işinde görmek lazım”

Canik ilçesinde kısa zaman içinde gerçekleştirilen çalışmalarla kendisini başarılı bulduğunu belirten bir vatandaşa verdiği cevapta Başkan Sandıkçı, "Bir yerde bir başarı varsa onu bir kişiye mâl etmek doğru değildir. Başarı ekip işidir. Bu çalışmalara katkıda bulunan tüm ekip arkadaşlarıma bu vesileyle teşekkür etmek isterim. Çok daha iyi işler ortaya koymak istiyoruz.

Kişiyi işinde görmek lazım. Siyasi görüşü hiç önemli değil. Vatanı için, milleti için ne katkı sağlıyor asıl önemli olan bu" diye konuştu.

“Canik, kabuğunu kırdı"

Yakın zamanda tamamlanacak olan Hükümet Konağı, Polis Merkezi, Sosyal Yaşam Merkezi, Spor Salonu, Şehir Hastanesi gibi pek çok proje ile ilçenin çehresinin değişeceğini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bizler ekibimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. İki buçuk yıl içerisinde Canik çok büyük mesafe aldı. Kabuğunu kırdı artık Canik. Merkezde ben de varım diyecek bir ilçe haline kısa zamanda gelecek inşallah. Özellikle dönem sonunda bunu fiziken de hepimiz göreceğiz" şeklinde konuştu.

Programın Canik Belediyesi YouTube kanalı ile “Canik Belediyesi” ve “İbrahim Sandıkçı” sosyal medya hesaplarından izlenebileceği bildirildi. Programın gelecek bölümü için Başkan Sandıkçı’ya soru yöneltmek isteyen vatandaşların ise “Canik Belediyesi” ve “İbrahim Sandıkçı” sosyal medya hesaplarını ya da Canik Belediyesi web sayfasındaki “Başkana Soru-Yorum” bölümünü kullanabilecekleri duyuruldu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER