banner1025
banner1028

Bafra’da “Samsun İçin Okuma Vakti” Etkinliği

Samsun İçin okuma Vakti Etkinliği kapsamında Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Kitap Bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Bafra’da “Samsun İçin Okuma Vakti” Etkinliği

Samsun İçin okuma Vakti Etkinliği kapsamında Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Kitap Bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Bafra Milli Eğitim Müdürü Vekili Yüksel Aydın yaptı. Aydın Konuşmasında, "Samsun için okuma vakti projesinin 3'üncü yılında hedefimiz 1 milyon kitap toplayarak "Samsun Okuma Vakti" Kütüphanelerini oluşturmaktır. Programımıza katılan herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Okumanın çok farklı bir derinliği olduğunu aktaran Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise şunları söyledi, Bir insanın en çok okumaya vakit ayırdığı zaman okuduğu zamandır. Benim öğrenci kardeşlerimizden ricam okul hayatınız boyunca Lise olsun Üniversite olsun bu zaman diliminde ne kadar çok kitap okursanız o kadar çok bilgi edinirsiniz, çünkü okumak insanın ufkunu genişletiyor zekasını açıyor. ben bu vesileyle bu programı düzenleyen Okul müdürümüze ve yöneticilerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederim" dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise şunları söyledi, "Öğrencilerimiz kendilerini daha çok geliştirecekler, ha çok okuyacaklar onlara verilen misyonla, Cumhuriyet'i daha ileriye götüreceklerdir. Atalarımızın bizden bekledikleri bunlardır. Bizler bir milletin temsilcileriyiz, her zaman diri ve bir olmak mecburiyetindeyiz, kendimizi geliştirmek, daha fazla okumak ve bilgiye ulaşmak mecburiyetindeyiz "İlim Çin'deyse gidip oradan alın" sözünü kendimize şiar edinmemiz gerekiyor. Bizler belli bir misyonun, neslin devamıyız diyen Ertürkmen, bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor gazilerimize acil şifalar diliyorum. "Samsun İçin Okuma Vakti" programına destek veren, gönül veren herkese de teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe gelen misafirler, programda hazır bulunan bağış kutularına yanlarında getirdikleri kitapları atarak kampanyaya destek verdiler.

Programa, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye başkanı Hamit Kılıç, Bafra Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra Jandarma Komutanı Teğmen Fatih Özer, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 00:30

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER