banner1028

Bafra TSO Başkanı Kocabaş Yardımları Bizzat Teslim Etti

Bafra ilçesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere Bafra Kaymakamlığı öncülüğünde ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlatıldı.

Bafra TSO Başkanı Kocabaş Yardımları Bizzat Teslim Etti

Bafra ilçesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere Bafra Kaymakamlığı öncülüğünde ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlatıldı.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdal Sefa Kocabaş ve yönetimi, üyeleri ile Bafra Ticaret Borsası Başkanı Tarık Erol ve yönetimi, üyeleri ile birlikte bir kampanya başlatarak afet bölgesine 3 gün önce 5 tır dolusu ihtiyaç malzemeleri gönderildi.

Bafra Ticaret Odası Başkanı Serdal Sefa Kocabaş konuyla ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Kocabaş; ‘’Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında Bafra yediden yetmişe tek yürek olduğunu ispatladı. Afet bölgesine 3 gün önce 5 tır malzemesi bunun içerinde iş makinaları, gıda, giyecek bulunmaktaydı. Özellikle Kahramanmaraş şehir merkezine ülke genelinden yardımlar yapılmış. Amacımız deprem bölgesinde durumu yerinde görmekti. Yardımları bizzat kendimiz ulaştırmak istedik. Deprem bölgelerinde ciddi anlamda ulaşım sorunları vardı. Afet bölgesinden buralara gelmek isteyen depremzedelere bu konuda yardımcı olduk. Buradan giderken bir otobüsle gittik gelirken 41 depremzede vatandaşımızı da şehrimizde misafir etmek amacıyla getirdik. Bizler Kahramanmaraş’ın köylerinde yardımların ulaşmakta zorlandığı yerlere bizzat giderek yardımları teslim ettik. Bu süreci Bafra Kaymakamımız Cevdat Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanımız Hamit Kılıç, Bafra TSO yönetimi diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yürüttük. Bu süreçte yardımlarını esirgemeyen üyelerimize, dostlarımıza depremzedelerin şehrimize getirilmesi konusunda destek veren Yeniden As Bafra işletme sahibi Halit Aydoğan’a da teşekkür ediyorum.

Bu süreçte Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı Elbistan’da görevli, kendileriyle de istişare ederek durumu değerlendirdik. Bizler Bafra olarak birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimize inanıyorum” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2023, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER