banner1028

Bafra Gençlik Merkezinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

7-14 Beyaz baston ve körlük haftası kapsamında birçok kurum ve kuruluşları ağırlayan Bafra Görme Engelliler Derneği bugün de Bafra Gençlik Merkezi gençlerini misafir etti.

Bafra Gençlik Merkezinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

7-14 Beyaz baston ve körlük haftası kapsamında birçok kurum ve kuruluşları ağırlayan Bafra Görme Engelliler Derneği bugün de Bafra Gençlik Merkezi gençlerini misafir etti.

Bafra Gençlik Merkezi müdürü Selim Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen ziyarette gönüllü gençler görme engellilerle iç içe olmanın sevincini yaşadı. Düzenlenen birçok etkinliklerde görme engellilerle bir araya gelerek iş birliği yapan Gençlik Merkezi bundan sonra da Bafra görme engelliler derneğini desteklemeye devam edeceği ifade edildi. Bafra Gençlik Merkezi müdürü Selim Erdoğan ve gençler burada bulunan görme engellilerin beyaz baston haftasını tebrik etti. Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette engellilerin sorunları ele alındı, bu sorunların çözülmesi için yapılması gerekenler değerlendirildi, gençlerle iç içe olma vurgusu yapıldı, beyaz bastonun önemine dikkat çekildi, gençler gözleri kapalı bastonla yürütülerek empati etkinlikleri yapıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Ömer Ergül şunları söyledi: “bizler gençlik merkeziyle sürekli beraberiz. Geleceğimizin yegane bekçileri gençlerimize güvenim sonsuzdur. Bu yüzden birçok konuda gençlerle ortak çalışmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sağ olsun Gençlik Merkezi bu zamana kadar hep yanımızda yer aldı, birçok etkinliklerimizde bize yardımcı oldular. Bize yapılan bu iyiliği asla unutamayız. Bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı özellikle size ve ekibinize, gönüllü gençlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Bafra Gençlik Merkezi müdürü Selim Erdoğan da “Aslında sorun her yerde var. Çevre temizliğinden tutunda insanlara saygı sorunlarına kadar ne yazık ki birçok sorunlarla karşılaşıyoruz. Sabahleyin işe giderken Belediye görevlileri, yere atılan çöpleri temizleyeceğiz diye harıl harıl çalışıyorlar. Keza kaldırım üzerine bırakılan araçlar bırakın sizi bizim yürümemize bile engel oluyor. Dediğim gibi hayatta bu ve buna benzer birçok sorunlar yaşıyoruz. Bizler: “çevreme duyarlıyım, değerlerime sahip çıkıyorum” projesini başlatarak bütün bu sorunlarla mücadele ediyoruz. İnşallah bu sorunlar en kısa zamanda çözülür diye ümit ediyorum. Tabi engelli vatandaşlarımız da bu toplumun bir parçasıdır. Herkes bir engelli adayıdır, yarın bizlerin başımıza neler geleceğini bilemeyiz. Bu yüzden engelli sorunları hepimizin ortak sorunudur. Bu sorunlarla hep birlikte mücadele etmemiz gerekir. Bizler Bafra Gençlik Merkezi olarak bu zamana kadar gönüllü gençlerimizle hep sizlerin yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz engellilere yönelik açılan EKPSS hazırlık ve görme engelli bayanlara yönelik Braille Kuran kurslarımız gençlik merkezimizde devam etmektedir. Sizler talep edin, bizler de elimizden gelen desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

Derneğin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi de alan Selim Erdoğan, derneğin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. İçten, samimi bir sohbet havası içinde geçen ziyaret hatıra fotoğrafların çekimi ile sona erdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER