banner1028

Bafra 18 Mart'ta Tek Vücut

Bafra ‘da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Bafra 18 Mart'ta Tek Vücut

Bafra ‘da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Bafra Asri Mezarlık'ta Garnizon Şehitliği'nde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Personel Üstçavuş Ender Tiryaki tarafından günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasının ardından, Garnizon Şehitliği Büstü'ne çelenk sunumu yapıldı.

Kaymakam Cevdet Ertürkmen, şehitlik defterini imzalayarak, "Her biriniz vatan, millet ve istiklal uğruna canlarınızı verdiniz. Bizlere bıraktığınız sorumluluğun farkındayız. Bu toprakların bize yurt olmasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Türk büyüklerini, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" diye yazdı.

İlçe Müftülüğü imam hatipleri tarafından okunan kuranı kerimin ardından İlçe Müftüsü Necmettin Kayar tarafından dua yapıldı.

Protokol üyeleri ve şehit aileleri, şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehitlikteki törene Belediye Başkan Hamit Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur daire amirleri ve şehit yakınları katıldı.

İlçede ayrıca Bafra Belediyesi ve İlçe kaymakamlığının ortak organizasyonu ile düzenlenen yemekte Şehit aileleri ile bir araya gelindi.

Belediye Başkan Vekili Murat Cevahir’in hazır bulunduğu yemekte şehit aileleri ile istişareler gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER