banner1028

“süper Kupa” Finali İçin Çalıştı Sbs Türkiye Birincisi Oldu

Özel Diyarbakır Bahçeşehir Ortaokulu 8-B öğrencisi Tarık Berdan Köroğlu, SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğunu Mersin’in Silifke ilçesinde ailesiyle birlikte tatildeyken öğrendi.Aynı okulda öğretmen olan baba Gürsel Köroğlu,...

“süper Kupa” Finali İçin Çalıştı Sbs Türkiye Birincisi Oldu
Özel Diyarbakır Bahçeşehir Ortaokulu 8-B öğrencisi Tarık Berdan Köroğlu, SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğunu Mersin’in Silifke ilçesinde ailesiyle birlikte tatildeyken öğrendi.

Aynı okulda öğretmen olan baba Gürsel Köroğlu, Şehit Öğretmen Ayşe Numal İlkokulunda müdür yardımcılığı yapan beden eğitimi öğretmeni anne Gönül Köroğlu ve bu yıl birinci sınıfa gidecek kız kardeşi Nazlı Beren Köroğlu, SBS’de Türkiye birincisi Berdan Köroğlu’nu öpüp aldığı başarıdan dolayı tebrik ettiler.

Berdan Köroğlu, yaptığı açıklamada, “Başarımdaki en büyük etken öğretmen olan annem ve babam ile diğer öğretmenlerimin desteği oldu. Babam aynı zamanda öğretmenim. SBS’ye de sınıfta öğretmenlerimi çok iyi dinleyip ve günde iki saat düzenli çalışmayla hazırlandım ve başarılı oldum” dedi.

Koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu söyleyen Köroğlu, “Galatasaray’ın bütün maçlarını izleyen bir taraftarım. En büyük hayalim Galatasaray-Fenerbahçe süper kupa maçını izlemekti. Ayrıca Bayern Münih’te oynayan Ribery daha önce Galatasaray’da oynarken beğenerek izlediğim ve hayranı olduğum bir futbolcuydu. Ailemde başarılı olmam halinde Galatarasay-Fenerbahçe maçı veya Bayern Münih-Chelse arasında oynanacak süper kupa maçına ödül olarak götüreceklerini söylediler. Şimdi ödül olarak da Bayern Münih maçına gideceğim” dedi.

Tercihi hakkında da bilgi veren Köroğlu, “Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi veya Robert Kolejinde okumayı istiyorum. Tercihlerim bu iki okul olacak. İleride ise genetik mühendisi olmak istiyorum. Çünkü Monun Gizemi adlı bir kitabı okudum ve o kitapta nesli tükenmiş bir canlıyı genetiğini değiştirip yeniden canlandırıyorlardı. Buda beni çok etkiledi ve bu mesleği yapmaya karar verdim” dedi.

Baba Gürsel Köroğlu ise, başarının tesadüf olmadığını belirtip, “Okulumuzda öğrencilerden bu başarıyı bekliyorduk. Bazı öğrencilerimiz birkaç soruyla birinciliği kaçırdılar. Oğlumun birinci olması ise bizi onurlandırdı. Tüm öğrencilerimize tavsiyem başarı bir tesadüf değildir. Düzenli çalışırlarsa mutlaka başarıyı yakalayacaklardır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER