banner1014

Palalı Saldırganın Avukatı: “müvekkilim Kaçmadı, 1 Hafta Sonra Gelecek”

Gezi Parkı olayları sırasında pala ile polisten kaçan kalabalığa saldıran ve hakkında yakalama kararı çıkan Sabri Ç.'nin yurt dışına kaçtığı iddialarını yalanlayan avukatı Turan Öner, “Müvekkilim kaçmadı. 1 hafta sonra gelecek”...

Palalı Saldırganın Avukatı: “müvekkilim Kaçmadı, 1 Hafta Sonra Gelecek”
Gezi Parkı olayları sırasında pala ile polisten kaçan kalabalığa saldıran ve hakkında yakalama kararı çıkan Sabri Ç.'nin yurt dışına kaçtığı iddialarını yalanlayan avukatı Turan Öner, “Müvekkilim kaçmadı. 1 hafta sonra gelecek” dedi.

Gezi Parkı olayları sırasında pala ile eylemcilere saldıran Sabri Ç. çıkarıldığı mahkemece kaçma şüphesi olmadığından serbest bırakılmıştı. Savcılığın itirazı üzerine İstanbul 1.Ağır Ceza Mahkemesi dün Sabri Ç. hakkında yakalama kararı çıkartmıştı. Yakalama kararının çıkmasının ardından şüpheli Sabri Ç.’nin 10 Temmuz Çarşamba günü 16.30'da Fas’a gittiği ortaya çıktı.

Çarşamba günü İstanbul'dan Fas'a kaçtığı öne sürülen Sabri Ç.’nin avukatı Turan Öner, müvekkili hakkındaki söylemlerin yalan olduğunu savundu. Avukat Öner, müvekkilinin yurtdışına kaçmadığını anlatarak, “Müvekkilim kayınpederi ameliyat olduğu için eşi ve kızıyla birlikte ziyaret amaçlı Fas’a gitti. Pazar günü serbest bırakıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkmadan önce çarşamba günü gidiyor. Bana telefon açarak ‘Hiçbir yere kaçtığım yok, bir hafta içinde geleceğim’ dedi. Müvekkilim hakkındaki iddialar asılsızdır. Hiçbir yere kaçtığı yok. Bir hafta içerisinde Türkiye’ye gelecek ve teslim olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER