banner1028

Hayırsever Sevim Eken’den Milli Eğitime Anlamlı Bağış

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yaşayan Sevim Eker, üç yıl önce vefat eden eşi Muharrem Eken anısına Devrek Mesleki Teknik Eğitim Okulu’na atölye binası yaptırıyor.Sevim Eken, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile Valilik binasında Devrek...

Hayırsever Sevim Eken’den Milli Eğitime Anlamlı Bağış
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yaşayan Sevim Eker, üç yıl önce vefat eden eşi Muharrem Eken anısına Devrek Mesleki Teknik Eğitim Okulu’na atölye binası yaptırıyor.

Sevim Eken, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile Valilik binasında Devrek Kaymakamı Cem Afşin Akbay ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek’in de katılımıyla yapılacak atölye binası için protokol imzaladı. Üç yıl önce vefat eden hayırsever Muharrem Eken’in eşi olan Sevim Eken, ”Eşim hayırsever bir insandı daha önce Devrek’te 100 kişilik kız öğrenci yurdu yaptırmıştı. Kendisinin böyle bir hayali vardı ancak ömrü yetmedi. Onun adına bu atölyeyi yaptırıyoruz hayırlısı olsun” dedi

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da, Devrekli hayırsever Muharrem Eken’i hayırla ve minnetle andıklarını belirterek şunları söyledi: "Sevim ablamız da Mesleki Teknik Okulu Atölye Binasını tamamlayacak ve bir güzelliğe imza atacak. İnşallah onun nesli ve yakınları bu hayırları devam ettirir ve onları hayırla ve minnetle anacağız inşallah. Ramazan ayının son günleri olan bu güzel günlerde böyle güzel bir hayra imza atmak herhalde daha anlamlı olsa gerektir. Ben Sevim ablamıza hem şahsım hem de Zonguldaklılar adına teşekkür ediyorum.”

Maliyeti 350 bin TL olacak Devrek Mesleki Teknik Eğitim Okulu Atölye Binasına üç yıl önce vefat eden Muharrem Eken'in ismi verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER