banner1028

"Damla Projesi" gönüllüleri Karabük'te

KARABÜK (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Damla Projesi" kapsamında Karabük'e gelen 4'ü yabancı uyruklu 20 genç, il merkezi ile Eskipazar ve Safranbolu ilçelerinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Eskipazar ilçesine giden grup, Bayındır...

KARABÜK (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Damla Projesi" kapsamında Karabük'e gelen 4'ü yabancı uyruklu 20 genç, il merkezi ile Eskipazar ve Safranbolu ilçelerinde düzenlenen etkinliklere katıldı.

Eskipazar ilçesine giden grup, Bayındır köyüne giderek Kur'an Kursu öğrencileriyle sohbet etti. Köy okulunun duvarlarını boyayan gençler, çeşitli eğlenceler düzenledi. Okula, toplanan kırtasiye malzemelerini bırakan öğrenciler, mezarlık ziyaretinde de bulundu.

Daha sonra Hanköy'e giden gençler, ardından Eskipazar ilçesinde Hadrianaupolis Antik Kenti'ni gezdi.

Karabük Valisi Kemal Çeber'i makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler veren öğrenciler, daha sonra Safranbolu ilçesinde bahçe düzenlemesi yaptı, yurt ve aile ziyareti ile tarihi ve turistik alanları gezdi.

Yarın Yenice ilçesine geçecek olan grup, burada da köy ziyaretleri, okul tamiratı ve çevre temizliği etkinliklerine katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER