banner1014

Binler, Sokak İftarlarında Biraraya Geliyor

Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına kurduğu iftar sofralarıyla binlerce vatandaşı biraraya getiriyor. Vatandaşlarla beraber iftar sofrasına oturan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Bu sofra, gönül sofrası”...

Binler, Sokak İftarlarında Biraraya Geliyor
Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına kurduğu iftar sofralarıyla binlerce vatandaşı biraraya getiriyor. Vatandaşlarla beraber iftar sofrasına oturan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Bu sofra, gönül sofrası” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi, Yeşilova ve Cennet Mahallelerinde Ramazan ayı dolayısıyla kurduğu iftar sofrasında yine binlerce vatandaşı buluşturdu. Küçükçekmecelilerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği iftar sofrasına Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay başta olmak üzere, AK Parti İlçe Başkanı Temel Karadeniz, ünlü sanatçı Bülent Serttaş ve şair Mehmet Nalbant da oturdu.

BAŞKAN YENİAY: “BU SOFRA GÖNÜL SOFRASI”

İftar öncesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Aziz Yeniay iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Ramazan, rahmet, bereket ve paylaşma ayıdır. Bu sofralar, gönül, dostluk, muhabbet sofrası. Burada, sadece lokmalarımızı değil, gönülleri, dostluğu paylaşıyoruz. Bu nedenle ben, bizi yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diyerek herkese teşekkür etti.

Öte yandan vatandaşlar, şair Mehmet Nalbant’ın okuduğu ilahi tadındaki şiirle duygu dolu anlar yaşadı.

Ayrıca iftardan sonra Yeşilova Merkez Camii’ nde vaaz veren ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu da, Hz. Muhammed’i (SAV) ele alarak, sabretmeyi, sabretmenin faziletlerini anlattı. Program sonunda ise Küçükçekmece Belediyesi tarafından tüm katılımcılara şerbet ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER