banner1014

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur’dan Anlamlı Ziyaretler

Bafra Kaymakamı Ahmet ADANUR; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi 104. yılında Bafra ilçesinde faaliyet gösteren Şehit Aileleri Derneklerine ve Kayhan ÇİZMECİ Annesi Zekiye ÇİZMECİ’ye ziyarette bulundu.

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur’dan Anlamlı Ziyaretler

Bafra Kaymakamı Ahmet ADANUR; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında Bafra ilçesinde faaliyet gösteren Şehit Aileleri Derneklerine ve Kayhan ÇİZMECİ Annesi Zekiye ÇİZMECİ’ye ziyarette bulundu.

Bafra Kaymakamı Ahmet ADANUR; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi 104. yılında Bafra ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadet VAR ve Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mümine ERSİN’i dernek binalarında ziyaret etti.

Hakkari ili Çukurca ilçesi J. Komanda Tabur Komutanlığı emrinde görevini ifa ederken 25 Temmuz 1995 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olan J. Uzman Çvş. Kayhan ÇİZMECİ Annesi Zekiye ÇİZMECİ’yi de ziyaret eden Bafra Kaymakamı Adanur, şehit annesiyle bir süre sohbet etti.

Bafra Kaymakamı Ahmet ADANUR yaptığı açıklamada; “Türk Savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutlamanın büyük gururunu ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden Şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Çanakkale Savaşı’nda, milletimiz binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Onlar ana kucaklarını, baba ocaklarını bizim için feda ederek, ölmeleri gereken yerde en ufak bir tereddüt göstermeden gülümseyerek ölüme gittiler. Kendilerini öldürmeye gelenlere bile kucaklarını açıp, yaralarını sararak dünyaya insanlık dersi verdiler.

Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.

Herkes iyi bilmelidir ki, aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.

Bizlere bu büyük zaferi armağan eden, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları, aziz Türk Milleti ve vatandaşları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha Rahmet ve Şükranla anıyoruz. Ruhları Şad Olsun” ifadelerini kullandı.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 104. Yılı münasebetiyle gerçekleştirilen ziyaretlerde Bafra Kaymakamı Ahmet ADANUR’a;  Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay GÖKDOĞAN, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan ERBAŞ, Bafra Aile ve Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Muzaffer ŞAHİN, Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İRER Bafra İlçe Sağlık Müdürü Aytaç AKIN ve Bafra Müftü vekili Şafak Çatala eşlik ettiler.

Bafra Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER