banner1014

Arif Yılmaz’a Destek Büyüyor

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) yaşanan ilan krizi sonrası istifasına açıklayan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz’a destek büyüyor.Rektörlük binasından ayrılan Yılmaz ziyaretçilerini eski görev yeri olan RTEÜ Tıp Fakültesi’nde...

Arif Yılmaz’a Destek Büyüyor
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) yaşanan ilan krizi sonrası istifasına açıklayan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz’a destek büyüyor.

Rektörlük binasından ayrılan Yılmaz ziyaretçilerini eski görev yeri olan RTEÜ Tıp Fakültesi’nde ağırlıyor. Çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi bugün Yılmaz’ı ziyaret ederek desteklerini açıkladı. Yılmaz’ı ziyaret edenler arasında Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Rize İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin ve meclis üyeleri de yer aldı.

Erken saatlerde başlayan ziyaretler geç saatlere kadar sürerken eski Kültür Bakanı, RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Kahraman da Yılmaz’ı ziyaret etti. Kahraman yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirip, “Bu hareket şahsınıza karşı değil üniversitemizin ismini taşıyan başbakanımıza yapılmıştır. Biz sizinle çalışmaya devam etmek istiyoruz. Bizi bırakmanızı istemiyoruz” dedi.

Edinilen bilgiye göre çok sayıda STK temsilcisi önümüzdeki günlerde YÖK ve Cumhurbaşkanını ziyaret ederek Yılmaz’ın istifasının kabul edilmemesi talebinde bulunacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954